Rezerwowy Pafka

Tag: hokej na trawie (Page 1 of 7)

Trenerka KS Hokej Start Brzeziny, brązowych medalistek mistrzostw Polski – Małgorzata Polewczak: – Dostałyśmy impuls i wielką nadzieję, że w nowym sezonie zagramy o wyższą stawkę!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Drużyna KS Hokej Start Brzeziny zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w hokeju na trawie kobiet.

– Cieszy się pani?

Trenerka Małgorzata Polewczak: – Medal jest medalem. Ma swoją wartość. Trzeba się cieszyć z tego, co się wywalczyło po trudnym sezonie i ciężkiej walce.

– Czy mogłyście grać o coś więcej?

– Mogłyśmy, bo forma zwyżkowała. Wygrywałyśmy mecz za meczem, ale ten kluczowy z AZS I przegrałyśmy 0:1.

– Dlaczego?

– Tak, jak w całym sezonie brakowało skuteczności. To był nasz wielki mankament, który wpłynął na ostateczne wyniki. Mamy zatem nad czym pracować. Nie da się jednak ukryć, że końcówka zmagań napawa optymizmem. Daje impuls do dalszej pracy i nadzieję, że w nowym sezonie zagramy o wyższą stawkę.

– Trzeba też powiedzieć, że musiałyście sobie radzić bez kilku czołowych zawodniczek.

– To prawda. To miało niewątpliwy wpływ na naszą postawę. Moja córka Monika właśnie została mamą. Oliwia Krychniak gra w Hamburgu, a nasza czołowa rozgrywająca Oliwia Kucharska zmagała się z kontuzją. Ubytek tak ważnych zawodniczek musi być widoczny i był długo widoczny, ale udało nam się wszystko poskładać i dawać radę.

– W ostatnim meczu miała pani sporo uwag do sędziów.

– Nie po raz pierwszy. Jak się jednak nie denerwować, skoro zamiast sprawiedliwego prowadzenia zawodów mamy sędziowski teatrzyk. Gdy arbiter stojący krok od akcji nie widzi obrony bramki ciałem przez zawodniczkę z pola i nie gwiżdże rzutu karnego, to jak się nie zżymać. Ręce po prostu opadają.

– Medale wręczał wam burmistrz Brzezin – Dariusz Guzek.

– PZHT przysłał medale w… paczce. Nie pofatygował się na mecz żaden przedstawiciel związku, choć przecież Brzeziny nie leżą na końcu świata. Czy to nie jest smutne.

– Związek o was zapomniał, w przeciwieństwie do międzynarodowej federacji.

– Tak, otrzymałyśmy, dające moc satysfakcji, pismo od europejskiej centrali za perfekcyjne zorganizowanie międzynarodowych, pucharowych rozgrywek. Nie kryję, to wbiło nas w dumę i utwierdziło w przekonaniu, że ciężka praca nie poszła na marne, została doceniona.

– Po raz pierwszy mistrzem Polski został Swarek Swarzędz. To niespodzianka?

– Swarek został mistrzem zasłużenie. To drużyna młoda, ambitna, wyrównana, robiąca stałe postępy.

– To dla brzezińskiego hokeja nie jest koniec sezonu.

-W weekend o medale grają juniorki KS Hokej Start. W półfinale zmierzą się ze Swarkiem. Nie są bez szans. Finałowa rozgrywka zawsze jest loterią. Potrafi sypnąć niespodziankami.

Jest powód do wielkiej satysfakcji. Hokejowa Europa docenia i chwali Brzeziny!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

KS Hokej Start Brzeziny ma powody do dumy. Oto list, jaki otrzymały Monika Chmiel i Małgorzata Polewczak, po perfekcyjnym zorganizowaniu w Brzezinach europejskich, klubowych rozgrywek w hokeju na trawie:

Droga Moniko i Malgorzato,

W imieniu Zarządu Wykonawczego EuroHockey oraz Komitetu Rozgrywek EuroHockey pragniemy złożyć serdeczne podziękowania klubowi KS Start Hokej Brzeziny za znakomitą organizację i przeprowadzenie turnieju EuroHockey Club Challenge I Women 2026, który odbyt się w Brzezinach w dniach 21-24 maja 2026 r.

Organizacja międzynarodowych mistrzostw wymaga ogromnego zaangażowania, wiedzy, doświadczenia i pracy zespołowej. Bardzo doceniamy czas, wysiłek oraz zasoby zaangażowane przez Wasz komitet organizacyjny, personel, wolontariuszy, sędziów i partnerów, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia.

W trakcie naszej współpracy Wasz zespół wykazał się profesjonalizmem, elastycznością oraz Silnym zaangażowaniem w zapewnienie wysokiej jakości doświadczeń dla zawodniczek, sędziów, kibiców i wszystkich interesariuszy. Pozytywna współpraca pomiędzy EuroHockey a Lokalnym Komitetem Organizacyjnym odegrała kluczową rolę w sprawnym i udanym przebiegu turnieju.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Z ogromną satysfakcją otrzymaliśmy pozytywne opinie od uczestniczących drużyn, sędziów oraz przedstawicieli EuroHockey zarówno na temat organizacji wydarzenia, jak i serdecznej gościnności okazywanej przez cały czas trwania mistrzostw.

„Wspaniale było ponownie zobaczyć, jak klub podejmuje wyzwanie i organizuje tak udane mistrzostwa. Wydarzenie pokazało zaangażowanie całej społeczności klubowej, a liczna obecność młodych dziewcząt wspierających organizację stworzyła fantastyczną atmosferę podczas całego turnieju. Pozytywne opinie drużyn i sędziów potwierdziły wysoki poziom wydarzenia, natomiast występ cheerleaderek podczas ceremonii wręczenia nagród byt niezapomnianym punktem programu. Oczywiście składamy również najserdeczniejsze gratulacje organizatorce Monice z okazji narodzin jej pierwszego syna w ostatnim dniu mistrzostw.”

– David Voskamp, Menedżer ds. Rozgrywek EuroHockey

Małgorzata i Mieczysław Polewczakowie z córką Moniką. Fot. KS Hokej Start

Chcielibyśmy również podkreślić cenny wkład Waszych wolontariuszy, sponsorów, obsługi obiektu oraz wszystkich partnerów wspierających wydarzenie. Ich zaangażowanie i entuzjazm pomogły stworzyć atmosferę, która odzwierciedlała to, co najlepsze w europejskim hokeju, oraz wspaniale zaprezentowała Waszą organizację i lokalną społeczność.

Mamy nadzieję, że organizacja tych mistrzostw była dla Was satysfakcjonującym doświadczeniem i pozostawi trwałe dziedzictwo dla hokeja w Waszym kraju. Takie wydarzenia są możliwe wyłącznie dzięki zaangażowanym gospodarzom takim jak Wy, a Wasz wkład odgrywa istotną rolę w dalszym rozwoju i popularyzacji naszego sportu w całej Europie.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i gościnność. Wspólpraca z Wami byta prawdziwą przyjemnością i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych okazji do wspolnego organizowania wyjątkowych wydarzeń hokejowych.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Wykonawczy EuroHockey

Komitet Rozgrywek EuroHockey

Brązowy medal mistrzostw Polski dla drużyny KS Hokej Start Brzeziny!

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Forma zwyżkowała i drużyna KS Hokej Start Brzeziny mogłaby spokojnie walczyć o złoty medal mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Cóż, stało się inaczej… W sezonie zasadniczym podopieczne Małgorzaty Polewczak zanotowały minimalną stratę do dwóch najlepszych teamów i stanęły do walki o brązowy krążek. Z jakże pozytywnym skutkiem!

W pierwszym pojedynku o brąz już po niecałych 17 minutach KS Hokej Start Brzeziny prowadził w Poznaniu w meczu z drugim zespołem AZS 2:0. Po dwóch golach strzelonych w ciągu niecałych trzech minut przez Magdalenę Pabiniak. Trzecią bramkę zdobyła w 46 minucie Natalia Kucharska, a czwartą w 58 minucie Zuzanna Drożdż. Ostatecznie KS Hokej Start Brzeziny wygrał 4:0.

W drugim spotkaniu, które praktycznie było formalnością, wynik otworzyła w 19 minucie Dziyana Varanovich. Rywalki wyrównały, ale po minucie prowadzenie dała Brzeziniankom Magdalena Pabiniak. Ostatecznie KS Hokej Start wygrał 2:1 i wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

KS Hokej Start: Monika Chmiel, Anna Gabara, Gabriela Budziewska, Olga Poltaviseva, Kinga Owczarek, Emilia Sikora, Natasza Nowakowska, Eryka Shakh, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Malwina Górecka, Magdalena Pabiniak. Justyna Ferdzyn, Dziyana Voronovich. Trenerka: Małgorzata Polewczak. Menedżerowie: Marcin Zubert, Agnieszka Stefańska. Sponsorem KS Hokej Start Brzeziny jest Bank Spółdzielczy w Andrespolu.

Mistrzem Polski została drużyna UKS SP5 Swarek Swarzędz, która pokonała AZS I Politechnika Poznańska 2:0 i zremisowała drugi mecz 2:2.W zwycięskim teamie grała i bramki strzelała była zawodniczka KS Hokej Start – Zuzanna Rubacha.

KS Hokej Start stoczy w Brzezinach walkę o brązowy medal mistrzostw Polski. Zdecydują wyniki dwóch spotkań

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

I wszystko jasne. Swarek Swarzędz nie dał cienia szans drugiej drużynie AZS Politechnika Poznańska, wygrywając 8:0 i w tej sytuacji wiadomo, że w dwumeczu o brązowy medal z AZS II zagra KS Hokej Start Brzeziny. W sezonie zasadniczym Brzezinianki wygrały wszystkie spotkania z AZS II. W sobotę o godz. 13 mecz w Poznaniu. W niedzielę o godz. 13 pojedynek rewanżowy w Brzezinach. W walce o tytuł mistrzyń Polski zmierzą się AZS I – Swarek.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego, w pojedynku z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska – drużyna KS Hokej Start Brzeziny odniosła sukces, wygrywając 2:0. Już w 3 minucie prowadzenie Brzeziniankom dał gol Kingi Owczarek. 20 minut później podwyższyła Magdalena Pabiniak. To dobry prognostyk przed medalową rozgrywką.

KS Hokej Start: Anna Gabara, Gabriela Budziewska, Olga Poltaviseva, Kinga Owczarek, Emilia Sikora, Natasza Nowakowska, Eryka Shakh, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Malwina Górecka, Magdalena Pabiniak. Justyna Ferdzyn, Dziyana Voronovich. Trenerka: Małgorzata Polewczak. Menedżerowie: Marcin Zubert, Agnieszka Stefańska.

To cieszy i napawa optymizmem. Brzeziny cały czas inwestują w szkolenie młodzieży. Organizują atrakcyjne turnieje. Widać, że uczestnicy bawią się podczas takich spotkań znakomicie. I tak trzymać! Jest nadzieja, że dziewczyn chętnych do grania w hokeja na trawie nie zabraknie.

Fot. KS Hokej Start

KS Hokej Start Brzeziny. Trenerka Małgorzata Polewczak: – Dopóki piłeczka w grze… Walczymy do końca!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Niestety, niestety. W lidze hokeistek na trawie kolejna, minimalna, bo minimalna, ale porażka. AZS Politechnika Poznańska – KS Hokej Start Brzezin 1:0 (1:0). W 30 min. bramkę strzeliła Hanna Wochna. To druga porażka z rzędu brzezinianek. Wcześniej uległy Swarkowi Swarzędz 0:1. Czy w tej sytuacji pozostanie im tylko walka o brązowy medal?!

W niedzielę o godz. 14 KS Hokej Start zagra w Poznaniu z drugim zespołem AZS, z którym do tej pory wygrały wszystkie spotkania, w tym samym stosunku 2:0.

– Dopóki piłeczka w grze… – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Walczymy do końca. Wierzę w ogromną ambicję i sportowego ducha mojej drużyny!

Najważniejsza wiadomość ostatnich dni jest jednak taka, że w dniach 22 – 25 maja będziemy mieli w Brzezinach pucharową, europejską batalię, do której, jako mistrz Polski, stanie KS Hokej Start.

Małgorzata Polewczak: – To jest wielkie sportowe wyzwanie. Moje dziewczyny zdają sobie z tego sprawę. Chciałabym bardzo, żeby mu sprostały.

KS Hokej Start Brzeziny. Porażka, a były wielkie szanse przynajmniej na remis, w tym niewykorzystany rzut karny! Teraz niezwykle ważny mecz w Poznaniu

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Niestety, KS Hokej Start Brzeziny przegrał u siebie ligowy mecz w hokeju na trawie z mocnym Swarkiem Swarzędz 0:1, po golu strzelonym już w 8 minucie meczu przez Martę Czujewicz.

Brzezinianki próbowały wyrównać, miały krótkie rogi. Ba, nawet rzut karny. I co? I nic. Były nieskuteczne. Na dodatek osłabione chorobami, kontuzjami. Można tylko współczuć, ale grać trzeba dalej…Podopieczne Małgorzaty Polewczak cały czas walczą o zajęcie przynajmniej drugiego miejsca, gwarantującego udział w wielkim finale i meczu o złoty medal.

Teraz brzezinianki zagrają w Poznaniu, gdzie zmierzą się z pierwszym zespołem AZS Politechniką Poznańską(niedziela, godz. 12). Rywalki są liderkami zmagań i mają pięć punktów przewagi nad Startem i jeden mecz rozegrany więcej. Jest zatem, o co grać. Stawka jest wysoka. Małgorzata Polewczak liczy na mobilizację swoich podopiecznych, bo jej młode podopieczne mają spory sportowy potencjał!

KS Hokej Start Brzeziny gra u siebie z mocnym Swarkiem. Małgorzata Polewczak: – Wszystko zdarzyć się może!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

W premierowym spotkaniu wiosny ligi hokeistek na trawie: KS Hokej Start Brzeziny – AZS II PolitechnikaPoznańska2:0. Bramki: Malwina Górecka.

– To był mecz do jednej bramki – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Najważniejsze, że nie było meczowych męczarni. A na dodatek wszystkie moje zawodniczki mogły sobie pograć.

W tabeli AZS (jeden mecz rozegrany więcej) ma 15 punktów, Swarek – 14, a KS Hokej Start – 10. W niedzielę w Brzezinach o godz. 13 mecz ze Swarkiem Swarzędz, który dwa razy w premierze wiosny pokonał pierwszy zespół AZS po 3:0.

Małgorzata Polewczak: – Na pewno w tym pojedynku już tak łatwo nie będzie. Ba, uważam, że wszystko zdarzyć się może. Zapowiada się ciekawy mecz. Ja wierzę w moje podopieczne.

KS Hokej Start Brzeziny: Anna Gabra, Justyna Ferdzyn – Kamila Budziewska, Kinga Owczarek, Olha Poltavtseva, Emilia Sikora, Natasza Nowakowska, Eryka Shakh, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Dróżdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Malwina Górecka, Magdalena Pabiniak, Diana Varanovich.

Trenerka KS Hokej Start Brzeziny – Małgorzata Polewczak: – Grania będzie sporo, wszystko może się zdarzyć. Oby tylko dziewczyny częściej trafiały piłeczką do bramki rywalek!

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Wraca liga hokeistek na trawie. W premierowym meczu wiosny mistrzynie Polski – KS Hokej Start Brzeziny w niedzielę o godz. 15.30 podejmą drugi zespół AZS Politechnika Poznańska. Jesienią podopieczne Małgorzaty Polewczak wygrały oba mecze z AZS II po 2:0. O innych lepiej by chciały zapomnieć albo raczej o prezentowanej w nich skuteczności. Bo, gra była na niezłym poziomie, ale to co działo się pod bramkami rywalek… Miejmy nadzieję, że był to tylko jesienny koszmar.

Nowa runda, nowe oczekiwania. – Nie zagrałyśmy żadnego sparingu, więc nasza forma jest niewiadomą – mówi Małgorzata Polewczak. – Na dodatek przystąpimy do walki osłabione, bo kontuzji doznała nasza czołowa zawodniczka – Oliwia Kucharska.

Ostatnio, pracując na naszym boisku, więcej zmagałyśmy się z zimnym, porywistym wiatrem, niż z piłką. Trudności nie brakowało. Ja jednak wierzę w swój zespół. Grania będzie sporo, wszystko może się zdarzyć. Oby tylko dziewczyny częściej trafiały piłeczką do bramki rywalek!

Sponsorem KS Hokej Start Brzeziny jest Bank Spółdzielczy w Andrespolu.

Jesienią barw Brzezińskiej drużyny broniły: Anna Gabra, Justyna Ferdzyn, Kamila Butkiewicz – Kamila Budziewska, Kinga Owczarek, Olha Poltavtseva, Natasza Nowakowska, Oliwia Kucharska, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Dróżdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Diana Varanovich.

KS Hokej Start. Finałowy turniej – brzezinianki bardzo chcą zdobyć medal halowych mistrzostw Polski!

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Pierwszy, historyczny turniej eliminacyjny halowych mistrzostw Polski w hokeju na trawie kobiet w Brzezinach, pod względem organizacyjnym, udał się znakomicie. – Wszystkim się świetnie grało w naszej nowiutkiej hali – mówi trenerka Małgorzata Polewczak.

Niestety, sportowo już tak dobrze nie było…

W meczu, który miał wpływ na ostateczną kolejność w eliminacjach halowych mistrzostw Polski, po dramatycznej, zaciętej walce brzezinianki przegrały z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska3:4. Wydawało się, że są tuż, tuż. Gospodynie goniły wynik, doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do rywalek. Szkoda.

– Nie mam pretensji do dziewcząt. Walczyły znakomicie – z sercem, pasją – mówi Małgorzata Polewczak. – Moim zdaniem były lepsze, ale sport nie zawsze jest sprawiedliwy. Na dodatek sędziowie zamiast pomagać w grze, tylko przeszkadzali. I to głównie nam. Gdy potem patrzyłam w internecie na męskie, halowe rozgrywki, to jakim widziała dwa sędziowskiem światy…

Finałowe zmagania o medale8 lutego 2026 roku w Swarzędzu, a właściwie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w położonym 3 km od Swarzędza – Zalasewie. KS Hokej Start zagra w samo południe o brązowy medal z drugą drużyną AZS Politechnika Poznańska.

– Oj, nie będzie to łatwy mecz – uważa Małgorzata Polewczak. – Gdy jedno spotkanie decyduje o wszystkim… wszystko może się zdarzyć. Ja wierzę w sportową moc swojego zespołu, którą pokazał podczas turnieju w Brzezinach.

W eliminacjach obie drużynyzagrały ze sobą dwa razy. Zwycięstwa odniósł KS Hokej Start, ale po walce 1:0 i 4:3. Wierzymy, że będzie trzecia wygrana, tym razem na wagę medalu.Finał, godz. 13.45: Swarek Swarzędz – AZS I.

Drużyna KS Hokej Start: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Magdalena Pabiniak, Oliwia Kucharska, Natasza Nowakowska, Dziyana Varanovich, Gabriela Budziewska, Kinga Owczarek, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Karolina Grochowalska, Marzena Koza. Trenerka: Małgorzata Polewczak.

Nadeszła historyczna chwila. Wreszcie się doczekały. Drużynę KS Hokej Start zagra pierwszy halowy turniej w Brzezinach. Stawką wielki finał!

Teraz też będzie radość ze zwycięstw?
Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

To będzie trzeci turniej eliminacyjny o halowe mistrzostwo Polski w hokeju na trawie. Odbędzie się 31 stycznia w Brzezinach! Czekają nas pojedynki KS Hokej Start z oboma teamami AZS Politechnika Poznańska. Z AZS II o godz. 11.30, a z AZS I o godz. 14.45.W pozostałych dwóch pojedynkach: AZS Politechnika – UKS SP5 Swarek Swarzędz, godz. 12.45 i AZS II – Swarek, godz. 16. Jedną z sędzin turnieju będzie była wybitna zawodniczka KS Hokej Start i reprezentacji Polski – Paula Sławińska. Finałowe zmagania o medale 8 lutego 2026 roku w Swarzędzu.

– Plan jest prosty i oczywisty – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Musimy wygrać dwa spotkania, żeby w ostatnim turnieju wystąpić w finale, w meczu o złoty medal. Jest zatem o co graći walczyć. Ja bardzo wierzę w swoje dziewczyny.

Przypomnijmy: drugi turniej eliminacyjny o halowe mistrzostwo Polski nie był udany dla drużyny KS Hokej Start. Hokeistki z Brzezin zdobyły tylko punkt, remisując z AZS Politechniką Poznańską 3:3 (a prowadziły już 3:0… szkoda).W drugim spotkaniu przegrały ze Swarkiem Swarzędz 1:2. Wszystkie bramki dla brzezinianek strzeliła Magdalena Pabiniak. Po dwóch turniejach KS Hokej Start jest trzeci – 4 punkty. Prowadzi Swarek – 9, przed AZS I – 6.

Magda Pabiniak

Drużyna KS Hokej Start: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Magdalena Pabiniak, Oliwia Kucharska, Natasza Nowakowska, Dziyana Varanovich, Gabriela Budziewska, Kinga Owczarek, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Karolina Grochowalska, Marzena Koza. Trenerka: Małgorzata Polewczak.

« Older posts

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑