Rezerwowy Pafka

Tag: jarosław piechota (Page 2 of 4)

Jarosław Piechota o bieganiu po schodach w Brnie: – Poręcz usytuowana zbyt nisko jak dla mnie, dlatego nie potrafiłem z nią nawiązać współpracy

Fot: archiwum Jarosława Piechoty

Niezmordowany Jarosław Piechota wziął udział w Mistrzostwa Czech w towerrunning’u. Zawody odbywały się na najwyższym budynku tego kraju, znajdującym się w Brnie AZ Tower, a do pokonania było 111 m w górę na 29 piętrach.

Mówi Jarosław Piechota: – Klatka lewoskrętna, schody o lekkim nachyleniu umożliwiającym wbieganie, ale poręcz usytuowana zbyt nisko jak dla mnie, dlatego nie potrafiłem z nią nawiązać współpracy. 

Po wbiegnieciu 631 schodów uczestnicy mogli podziwiać miasto z tarasu widokowego. Cieszę się, że kolejny raz mogłem startować poza granicami Polski, także reprezentując moje rodzinne miasto. Napawa dumą fakt, że moja drużyna licznie stawiła się na starcie, co nie umknęło uwadze czeskich komentatorów i organizatora. 

Szkoda, że nie można było wcześniej zerknąć na klatkę schodową, to by ułatwiło opracowanie strategii biegu. Trochę mi tu nie zagrało i dało dość dalekie miejsce w open, za to w swojej kategorii wiekowej zająłem niezłą 7 lokatę. Mój czas to 4:26 Na pewno do poprawy.

Tradycyjnie dziękuję mojej drużynie Piechotą po Schodach za zaufanie i mocne treningi, których efekt można było podziwiać w osiągniętych przez nich czasach na mecie.

Jarosław Piechota: Sezon startów w pełni, zarówno w pionie jak i w poziomie. Bieg Śladami Powstańców 1863r. polecam wszystkim!

Fot. Jarosław Piechota

Jarosław Piechota i jego ludzie nie zwalniają tempa. Mówi: – Po ostatniej  aktywnej sobocie w Warszawskim Pałacu, w ubiegłą niedzielę, gdzie było bieganie po schodach Pałacu Kultury i Nauki, całą drużyną pojechaliśmy na podbój Gmina Sędziejowice, gdzie odbywała się druga edycja  Bieg Śladami Powstańców 1863 r. 

Organizacja jak i pogoda kolejny rok – na medal, serdeczne gratulacje dla Dariusza Cieślak – wójta gminy Sędziejowice  za pomysł i konsekwencję w działaniu.  

Tak jak w ubiegłym roku wracamy z Orion schody treningi /grupa ” Piechotą po schodach.” z pięknymi pucharami: Drugie miejsce drużynowo 5 k, drugie miejsce drużynowo 10 k.

Kolejny raz polecam waszej uwadze – miłośnicy sportu i rekreacji ten bieg i te okolice do odwiedzenia, bo są naprawdę super i tych ludzi do współpracy, bo nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Brawo Rajsport  Active .

A na treningi niezmiennie zapraszam do grupy ns fb Orion treningi Piechotą po schodach!

Jarosław Piechota jest… niesamowity. Dwa biegi jednego dnia – najpierw po schodach, potem na… ulicy

Fot. Archiwum Jarosława Piechoty

Jarosław Piechota przyznaje: Ten dzień zapowiadał się dla mnie aktywnie. Rano o godz 11.25 start w Warszawie i bieg po schodach na najwyższy budynek UE liczący 53 piętra, 1382 schody, 230 m. w pionie. Udało mi się pokonać w 11min 27sek, czyli gorzej od pierwszej edycji (11:00) ale lepiej od zeszłorocznej.

Fakt, nie biegłem na sto procent możliwości, chociaż w głowie kiełkowało aby zbić te 11 minut, ale wiedziałem, że o 19:00 czeka mnie kolejny start. Tym razem w Łodzi na flagowym Biegu Ulicą Piotrkowską. Zameldowałem się na mecie z czasem  49:29, czyli całkiem przyzwoitym, mimo że rekord życiowy na tym dystansie mam ustanowiony na ok 37min. 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyników, dawno już nie miałem tak aktywnego dnia (mimo, że jeszcze parę lat temu było to normą). A endorfiny z takiego dnia dodają mocy i przede wszystkim motywacji do działania. 

Tak trzymać niezłomny panie Jarku. Jest pan godny podziwu!

Premiera za Jarosławem Piechotą i jego grupą. Biegali na szczyt Rondo 1 w Warszawie w szczytnych, charytatywnych celach

Zdjęcia użyczył Jarosław Piechota

Niestrudzony i niezmordowany Jarosław Piechota rozpoczął kolejny sezon biegania po schodach. Premierą był Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie.

Jarosław Piechota: Są to zawody na wysokim, międzynarodowym poziomie, gdzie można spotkać i porozmawiać na żywo z elitą Towerrunning World Association. Atmosfera jest przyjazna i wesoła mimo, że w powietrzu wyczuwa się smak rywalizacji. Ale to jeszcze bardziej zagrzewa i nakręca także tych zawodników spoza elity, do walki z samym sobą, a także miedzy sobą.

Dla mnie był to już dziewiąty start w tej imprezie, niestety jak dla większości powrót po przerwie 2020-2022 okazuje się nadal ciężki. Ale mimo gorszego wyniku cieszy fakt , że razem możemy czynić dobro, ponieważ jest to bieg chartytywny, z którego dochód w całości przeznaczony jest na SOS Wioski Dziecięce.

A jak to wygląda u mnie w liczbach 

rok 2012 wynik 5:06

rok 2014 wynik 5:11

rok 2015 wynik 5:20

rok 2017 wynik 5:54

rok 2018 wynik 5:24

rok 2019 wynik 5:51

rok 2022 wynik 6:14

rok 2023 wynik 6:25

rok 2024 wynik 6:36

Gratulacje dla mojej grupy Orion schody treningi /grupa „Piechotą po schodach”, gdzie zarówno debiutanci, jak i reszta świetnie sobie poradziła. Myślę, że niektórzy w pełni wykorzystali superkompensację po MER uzyskując genialne wyniki. A jeśli i wy chcecie dołączyć do naszej ekipy, to zapraszam  serdecznie na darmowe treningi w każdą środę o godz. 18.30 do ORION Business Tower w Łodzi. Wszelkie informacje znajdziecie na Orion schody treningi /grupa „Piechotą po schodach”, do której w każdej chwili możecie dołączyć.

Jarosław Piechota wchodził po schodach dla WOŚP. Zrobił to 88 razy, akcja przyniosła ponad 18 tysięcy złotych. Brawo!

(Z) Piechotą po Schodach w ramach 32 już finału WOŚP za nami. 

Jarosław Piechota: Było jak zawsze wesoło, głośno i oczywiście smacznie. Orion Business Tower wypełniał się po brzegi odwiedzającymi nas kibicami przez całe 10h godzin! Nasi wolontariusze, dzieci ze SP nr 120 biegały z puszkami w okolicy i zapraszały przechodniów na ciepłą zalewajkę łódzką i słodkie ciastko w zamian za datek do puszki.

A kto się zdecydował wejść ze mną chociaż raz na 13-naste piętro otrzymywał super gifty od naszych sponsorów. A ja… 

Wszedłem 88 razy i sumując wszystkie już wpłaty zebraliśmy ponad 18 tysięcy złotych Tym samym mój cel przekroczenia 100 000zebranych złotych się ziścił!

W liczbach wygląda to tak:

I edycja 2018 rok – 100 wejść i 6672,05zł

II edycja 2019 rok – 102 wejścia 13 464,13 zł

III edycja 2020 rok – 115 wejść i 17 262,76 zł

IV edycja 2021rok – 113 wejść i 16 256,46 zł

V edycja 2022 rok – 105 wejść i 19 490,59 zł

VI edycja 2023 rok – 94 wejścia i 16 205,57 zł

VII edycja 2024 rok – 88 wejść i 18 003,55 zł

Jarosław Piechota: Przez sześć lat grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierałem 90.715,96 zł. Wszystkich wejść na 13. piętro było 629, pięter 8177, a schodów aż 187 442

Ile dobrego można zrobić biegając po schodach? Dużo, bardzo dużo. Wielkie brawa dla Jarosława Piechoty, który po raz siódmy gra z WOŚP.

Jarosław Piechota: Już w niedzielę 28 stycznia zapraszam po raz siódmy dla mnie a trzydziesty drugi dla Orkiestry na wspólne granie z najgłośniejszą orkiestrą świata, które rozpocznie się od godz. 9, a skończy około 19 w niebieskim biurowcu Orion Business Tower w samym sercu Łodzi przy ul. Sienkiewicza.

Będą fanty i vouchery do zdobycia, pyszna zalewajka łódzka i ciasta od naszych genialnych sponsorów! Będziemy grać głośno, wesoło i postaram się zdobyć jak najwięcej funduszy, aby wesprzeć tą szczytną ideę. Do tej pory przez te 6 lat uzbierałem 90. 715,96 zł, wszystkich wejść na 13. piętro było 629, pięter 8177, a schodów pokonałem aż 187 442 sztuki.

  • W poprzednich latach:
  • I edycja finału WOŚP – 100 wejść / 6672,05 zł
  • II edycja finału WOŚP – 102 wejścia / 13 464,13 zł
  • III edycja finału WOŚP – 115 wejścia / 17 262,76 zł
  • IV edycja finału WOŚP – 113 wejść / 16 256,46zł
  • V edycja finału WOŚP – 105 wejścia / 19 490,59zł
  • VI edycja finału WOŚP – 94 wejścia / 17 205,57zł !

Jak będzie w tym roku? Czas pokaże. A już za kilka dni – wielki konkurs i do zdobycia nagroda, która zapiera dech , zapraszam do odwiedzenia mojego fanpage:

https://www.facebook.com/piechotajaroslaw

Siema!

Jarosław Piechota i jego ludzie biegali po schodach najwyższego budynku Wielkopolski – 103 metry w pionie, 17 pięter i 372 stopnie

Jarosław Piechota i jego ludzie nabiegali się w tym roku solidnie. Czas na odpoczynek, trening i budowanie formy na nowy sezon, bo biegać po schodach na pewno nie przestaną!

Jarosław Piechota: Sezon towerrunning’owy kończę w Poznaniu na Collegium Altum, czyli najwyższy budynek Wielkopolski, 103metry w pionie, 17 pięter i 372 stopnie. Bieg ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem, ze względu na perfekcyjną organizację, ale także i to, że posiada rangę Mistrzostw Polski nauczycieli akademickich, studentów oraz służb mundurowych.

Najlepszy mój czas w tych zawodach to 2:06 w 2017 roku, a później niestety już nigdy tak dobrze nie było.

Czas przemyśleć taktykę i wprowadzić do treningów w przyszłym roku trochę jednostek szybkościowych, ale to dopiero od lutego, po finale WOŚP, na którym zdecydowanie bardziej potrzebuję być sprawnym wydolnościowo. 

Na szczęście wyniki mojej grupy Orion  treningi Piechotą po Schodach sprawiają, że  wracam z Poznania dumny. Naprawdę niesamowicie jest patrzeć jak moja młodzież wymiata na schodach! Tylko tak dalej.

Varso Place. 53 piętra, 1282 schody, 230 metrów. Jarosław Piechota walczył ze schodami i własnymi słabościami

Dzielny i mające niespożyte siły łodzianin – Jarosław Piechota znów biegał po schodach i to jak! Czy to zima, czy to lato pan Jarek jest nie do zatrzymania. Tym razem musiał się mierzyć ze własnymi słabościami. Druga edycja wbiegnij na Varso Place za nami.

Jarosław Piechota: Nie wiem, czy to magia najwyższego budynku Unii Europejskiej, czy też przybycie elity topowych towerrunerów z całego świata sprawia, że emocje przed startem są naprawdę ogromne. Każdy z nas ma świadomość, że to będzie gigantyczny wysiłek, będzie bolało wszystko, a płuca zapłoną 

Ale mimo wszystko zawodnicy czekają z ekscytacją na swoją kolej, aby dotrzeć do mety pokonując: 53 piętra, 1282 schody, 230 metrów.

A ja, mimo że czułem się nieźle przygotowany popełniłem tzw. błąd nowicjusza zaczynając bieg zdecydowanie zbyt mocno. I zaczęło się. Tak jak i na maratonie ulicznym mówi się, że po 30 km większości objawia się magiczna „ściana”, tak i mnie na 35 piętrze dopadła niemoc. Ależ byłem na siebie zły. Każdy krok, każdy oddech był wywalczony w bólu. Ostatecznie przekraczam metę na dachu o 45 sekund wolniej niż w ubiegłym roku . Mimo wszystko wracam do domu z uśmiechem i zamiarem rozliczenia się z Varso za rok. I oczywiście zapraszam wszystkich chętnych na darmowe treningi, szczegóły grupa Orion treningi Piechotą po Schodach.

Jarosław Piechota po niecałych 4 godzinach wszedł po raz 46.  na 13. piętro biurowca Orion Bussines. Pokonał 600 pięter na 600-lecie Łodzi!

W biurowcu u zbiegu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego odbył się charytatywny event organizowany przez naszego łódzkiego towerruning’owca Jarosława Piechotę.

Ty razem nie chodziło o pokonanie jak największej liczby pięter, ale zrobienie ich w liczbie 600, aby podkreślić okrągłą rocznicę urodzin  naszego miasta. Beneficjentem kwesty była fundacja Krwinka, a także dwuletnia Oliwia Mikołajczyk, której rodzice zbierają na operację zagranicą, dzięki której mała dziewczyna będzie mogła usłyszeć pierwszy raz w życiu, co mówią do nie mama, tata, rodzina i przyjaciele.

Atmosfera mimo wichury na zewnątrz budynku była spokojna i wesoła, bo takie wyzwanie to dla Jarka połowa tego, czego potrafi on dokonać podczas swoich kolejnych wyczynów, którymi przykuwa naszą uwagę od sześciu lat w styczniu.

Ze stoickim spokojem nasz biegacz schodowy po niecałych 4 godzinach wszedł po raz 46.  na 13. piętro biurowca Orion Bussines Tower pokonując ponad 13,5 tys schodów i osiągając 600 pięter.  

Jak najwięcej takich pomysłów, takich inicjatyw. Brawo panie Jarku!

Kolejny znakomity pomysł Jarosława Piechoty. 600 pięter (13 tysięcy schodów!) na 600 – lecie Łodzi

Cenimy pana Jarka Piechotę za jego kolejne świetne pomysły, charakter i sportową kondycję. Co nam łodzianom proponuje tym razem?

Jarosław Piechota: Powoli dobiegają końca hucznie wyprawione urodziny mojego rodzinnego miasta Łodzi, a ja już dziś chciałbym was – drodzy łodzianie i moi kibice- zaprosić na małe postscriptum tego wydarzenia. W sobotą 5 sierpnia w Orion Business Tower ul Sienkiewicza 85 /87 w godzinach 11:00 – do ok 14   będę miał niezwykłą przyjemność wbiec 600 pięter na 600 urodziny Łodzi.  Będzie to w sumie  wbiegnięcie 46 razy na 13. piętro naszego pięknego, szklanego biurowca plus dwa piętra czyli ponad 13 tysięcy schodów

Będzie to połączone z akcją charytatywną , na pewno nie tak szeroko zakrojoną jak ta organizowana przeze mnie od 6 lat w styczniu, ale postaram się dać z siebie wszystko i uzbierać jak najwięcej funduszy dla dzieci.

« Older posts Newer posts »

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑