Rezerwowy Pafka

Tag: łks stadion

O zgrozo! ŁKS wpadnie w czarną, sportową dziurę. Przez dwa miesiące nie będzie miał gdzie trenować i grać. Tak właśnie urządziły go władze Łodzi

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

To powinno nieco uspokoić kibiców ŁKS. Jak zapewnia Dariusz Melon budżet I-ligowej drużyny będzie podobny do tego z minionego sezonu czyli około 33 miliony złotych. Gorzej, że finansowanie klubu spoczywa praktycznie tylko na jego barkach.

Znacznie, znacznie gorzej, że lekko licząc przez dwa miesiące ŁKS wpadnie w czarną dziurę… Nie będzie miał, gdzie trenować i grać. Zgroza!!!

Obiekt przy al. Unii przejmie FIFA, zamieniając go na stadion… mundialowy – finałów mistrzostw świata FIFA U-20 piłkarek nożnych 2026. Czy ktoś z rządzących miastem, ubijając złoty, finansowy interes z FIFA, wziął pod uwagę ŁKS i jego potrzeby? Klub musi mieć warunki do trenowania i grania! Inaczej ostatni z UMŁ niech zgasi I-ligowe światło. Jest przy Piotrkowskiej 104 taki odważny? Nie sądzę! Jaki plan działania wobec ŁKS mają władze Łodzi?! Potrzebna jest pilna, wręcz natychmiastowa odpowiedź!

Fot. ŁKS Łódź

Trudno nie podzielać zdania właściciela ŁKS – Dariusza Melona: – Powiedziano nam, że musimy się stąd wynieść w tym i w tym okresie. I róbcie, co chcecie. To znaczy nikogo nie obchodzi gdzie będziemy grali, gdzie trenowali. My w tej chwili organizujemy bazę treningową w Konstantynowie dla pierwszej drużyny, szatnie w Sport Arenie, akademia będzie grała może w Pabianicach, a może na Kolejarzu.

Klub praktycznie przez dwa miesiące nie będzie mógł korzystać ze swoich obiektów. Porażające i przerażające. UMŁ wpakował ŁKS w ten ambaras, teraz niech natychmiast pokazuje drogę wyjścia z podbramkowej sytuacji!

Jak zbudować wysoką frekwencję na stadionie im. Władysława Króla? Sposób jest prosty!

Pierwszy sukces przed pierwszym gwizdkiem, a dziś o godz. 12.40 ligowy pojedynek z GKS Tychy ŁKS sprzedał pięć tys. karnetów. To rekord i jeden z najlepszych wyników w Polsce w tym sezonie.– Jeżeli wykupicie 5 tys. karnetów zapraszam was do biegania ze mną po parku na Zdrowiu. Pięć tysięcy karnetów, to pięć tysięcy metrów. Nie martwcie się, że nie dacie rady. Skoro Adam Marciniak daje radę, wy też na pewno dacie – zachęcał Kazimierz Moskal. I teraz czeka go bieganie z kibicami.

Przypomnijmy jesienne dane. Na dziewięciu domowych meczach ŁKS w bieżącym sezonie Fortuna 1 Ligi jesienią zasiadło łącznie 67 728 tysięcy widzów, co daje średnią 7525 na mecz. Najwięcej widzów obejrzało na stadionie Króla mecze ełkaesiaków z Arką Gdynia (11 005), Ruchem Chorzów (8540) i Zagłębiem Sosnowiec (8200). Kibice ŁKS wyprzedzili dziewięć klubów PKO BP Ekstraklasy, pod względem frekwencji zajmują trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy i w sumie dwunaste w Polsce.

Jak zwiększyć frekwencję według Tomasza Solskiego. Sposób jest prosty: – Trzeba dobrze grać. Mamy doświadczenie w ŁKS, że jeżeli nadal będziemy dobrze grać i będziemy na tych miejscach, na których jesteśmy, to fani przyjdą.

Cierpimy przez te kilkanaście lat, kiedy tego stadionu po prostu nie było. To wcale nie jest tak łatwo odbudować strukturę kibica. To właśnie teraz następuje. My dzisiaj porównujemy się do Widzewa, na którym frekwencja jest kapitalna, ale jeżeli spojrzymy na całą Polskę, to nasza frekwencja jest naprawdę całkiem dobra. Na pewno jeżeli będziemy w ekstraklasie, to frekwencja z marszu będzie wyższa.

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑