
Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl
Zakończyły się rozgrywki ekstraligi rugby. Mistrzem drugi raz z rzędu została drużyna MKS Awenta Pogoń Siedlce, naszpikowana byłymi graczami, zdobywającej medale drużyny Budowlanych SA Łódź (Witalij Kramarenko, Ołeksandr Szewczenko, Bercho Botha, Daniel Gdula, Bartosz Kubalewski, Patryk Reksulak). Srebrny krążek wywalczył team Energa Ogniwo Sopot, a brązowy Orlen Orkan Sochaczew.
Drużyna WizjaMed Grot Budowlani zajęła piąte miejsce, pokonując Juvenię Kraków 43:17 w walce o Puchar Ekstraligi. – W następnym sezonie szykujemy się na grę o medale -mówił dla TVP Łódź kapitan zespołu, Jakub Małecki.
– Nasza postawa może być fundamentem do budowy czegoś większego – twierdził z kolei trener Budowlanych Theuns Kotze. – Kiedy tu przyjechałem, zawodnicy wyglądali, jak chłopcy. Teraz to są mężczyznami, ich zaangażowanie i dojrzałość są niesamowite. Zaczęli wierzyć w siebie, co dobrze rokuje na przyszłość.

Łodzianie zrobili sportowy krok do przodu. Mają, dzięki sponsorom, stabilną sytuację finansową. Pewnie zatrzymają swoich najlepszych zawodników. Ba, jak wynika z opinii komentatorów, prezentowanych podczas internetowych relacji ligowych meczów, mocno rozglądają się po ekstralidze. Przypatrują się najlepszym zawodnikom innych zespołów i mają wielką ochotę, żeby niektórych sprowadzić do Łodzi. To byłoby wzmocnienie składu i dawało nadzieję, że można skutecznie walczyć o coś więcej niż piąte miejsce.

Dodaj komentarz