Rezerwowy Pafka

Tag: mistrzostwa świata kobiet

Nie mistrzostwa świata kobiet do lat 20, a ligowy medal i derby Łodzi w ekstraklasie, byłyby najlepszą piłkarską promocją naszego miasta!

Fot. UMŁ

Na stadionie ŁKS odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata kobiet do lat 20. W Łodzi zostanie rozegranych 20 spotkań, w tym ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał, ale…

Reprezentacja Polski swoje mecze w grupie A zagra w Katowicach z Argentyną (5 września, g. 15) i Meksykiem (8 września, g. 18) oraz w Bielsku-Białej z Beninem (11 września, g. 18).Do Łodzi daleko.

Mistrzostwa mistrzostwami, a dla mnie, jako Łodzianina, najważniejsze jest Łódzkie sportowe, w tym wypadku piłkarskie, dobro.

Dyrektor MAKiS Piotr Szor w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, z rozbrajającą szczerości, mówi: – Tegoroczny turniej odbywa się w trakcie rozgrywek ligowych, więc ŁKS będzie musiał rozegrać co najmniej dwa mecze domowe na wyjeździe. Nie ma w tym okresie przerwy reprezentacyjnej, dlatego kalendarz jest napięty. Gra czterech spotkań z rzędu na wyjeździe nie jest komfortowa, a kibice są spragnieni meczów u siebie. Z drugiej strony organizacja turnieju tej rangi to ogromna promocja miasta.

Ja powiem tak: dla wielu tysięcy Łodzian – kibiców futbolu, w tym dla mnie, największą promocją miasta byłyby klubowe sukcesy: zdobycie mistrzostwa Polski, skuteczna walka w Europie oraz… piłkarskie derby w ekstraklasie. Trzeba robić wszystko, żeby do nich doszło, jak najszybciej. Tymczasem władze miasta Łodzi rzucają kłody pod nogi temu dążeniu i stąd żal ŁKS i mój.

Od półtora roku wiadomo, gdzie i kiedy będą rozgrywane piłkarskie mistrzostwa kobiet. Od półtora roku wiadomo doskonale, że ich organizacjaoznacza dezorganizację miejskiego sportu, w tym przypadku funkcjonowania ŁKS! Od półtora roku nie wypracowano wspólnie: klub, UMŁ ŁZPN sposobu na minimalizację sportowych kosztów czyli strat tego mistrzowskiego (w wielkim cudzysłowie!) pomysłu.

Tak to jest, gdy ktoś w UMŁ się czymś propagandowo(przy okazji biznesowo?!) zachłyśnie, nie bacząc na konsekwencje. Mistrzostwa kobiet – to nie jedyny tego przykład!

Polki grają w Łodzi. Trener Turczynek o naszej siatkarskiej reprezentacji: Nigdy nie widziałem waszej drużyny tak broniącej i blokującej

Wielkie siatkarskie emocje w Atlas Arenie. Polki zagrają w Łodzi o awans do ćwierćfinałów mistrzostw świata w siatkówce. Dzięki trzem wspaniałym zwycięstwom (z Chorwacją 3:1, Tajlandią i Koreą Południową 3:0) polskie siatkarki zagrają w drugiej rundzie.

Barw Polski bronią cztery łódzkie zawodniczki: Klaudia Alagierska – Szczepaniak, Zuzanna Górecka i Kamila Witkowska z ŁKS Commercecon i Monika Fedusio z Grot Budowlani.

W Łodzi zawsze nam się dobrze grało. Kibice dopisywali. Myślę, że jak na granie na swoim terenie to pokazujemy dobrą formę i mam nadzieję, że tak to zostanie — mówi Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

W pierwszej rundzie po porywającej walce Polki przegrały z Turczynkami. Trener rywalek chwalił nasze zawodniczki:  – Byłem pod wrażeniem gry w defensywie Polek. Wykorzystały energię płynącą z trybun w hali w najlepszy z możliwych sposobów. Nigdy nie widziałem waszej drużyny tak broniącej i blokującej. Wiele naszych ataków było podbijanych, choć normalnie powinny się kończyć punktem. Polska ma potencjał! – mówił Giovanni Guidetti.

fot. umł

Terminarz polskich siatkarek w drugiej rundzie mistrzostw świata

4.10, godz. 20:30, Łódź: Polska – Serbia
5.10, godz. 20:30, Łódź: USA – Polska
7.10, godz. 20:30, Łódź: Polska – Kanada
8.10, godz. 20:30, Łódź: Polska – Niemcy

Ceny wejściówek zaczynają się od 20 złotych, zaś najtańsze bilety na polskie mecze drugiej rundy wynoszą od 29 złotych. Dzieci do lat 3 mają darmowy wstęp.

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑