Rezerwowy Pafka

Tag: pzht (Page 1 of 3)

Jest powód do wielkiej satysfakcji. Hokejowa Europa docenia i chwali Brzeziny!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

KS Hokej Start Brzeziny ma powody do dumy. Oto list, jaki otrzymały Monika Chmiel i Małgorzata Polewczak, po perfekcyjnym zorganizowaniu w Brzezinach europejskich, klubowych rozgrywek w hokeju na trawie:

Droga Moniko i Malgorzato,

W imieniu Zarządu Wykonawczego EuroHockey oraz Komitetu Rozgrywek EuroHockey pragniemy złożyć serdeczne podziękowania klubowi KS Start Hokej Brzeziny za znakomitą organizację i przeprowadzenie turnieju EuroHockey Club Challenge I Women 2026, który odbyt się w Brzezinach w dniach 21-24 maja 2026 r.

Organizacja międzynarodowych mistrzostw wymaga ogromnego zaangażowania, wiedzy, doświadczenia i pracy zespołowej. Bardzo doceniamy czas, wysiłek oraz zasoby zaangażowane przez Wasz komitet organizacyjny, personel, wolontariuszy, sędziów i partnerów, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia.

W trakcie naszej współpracy Wasz zespół wykazał się profesjonalizmem, elastycznością oraz Silnym zaangażowaniem w zapewnienie wysokiej jakości doświadczeń dla zawodniczek, sędziów, kibiców i wszystkich interesariuszy. Pozytywna współpraca pomiędzy EuroHockey a Lokalnym Komitetem Organizacyjnym odegrała kluczową rolę w sprawnym i udanym przebiegu turnieju.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Z ogromną satysfakcją otrzymaliśmy pozytywne opinie od uczestniczących drużyn, sędziów oraz przedstawicieli EuroHockey zarówno na temat organizacji wydarzenia, jak i serdecznej gościnności okazywanej przez cały czas trwania mistrzostw.

„Wspaniale było ponownie zobaczyć, jak klub podejmuje wyzwanie i organizuje tak udane mistrzostwa. Wydarzenie pokazało zaangażowanie całej społeczności klubowej, a liczna obecność młodych dziewcząt wspierających organizację stworzyła fantastyczną atmosferę podczas całego turnieju. Pozytywne opinie drużyn i sędziów potwierdziły wysoki poziom wydarzenia, natomiast występ cheerleaderek podczas ceremonii wręczenia nagród byt niezapomnianym punktem programu. Oczywiście składamy również najserdeczniejsze gratulacje organizatorce Monice z okazji narodzin jej pierwszego syna w ostatnim dniu mistrzostw.”

– David Voskamp, Menedżer ds. Rozgrywek EuroHockey

Małgorzata i Mieczysław Polewczakowie z córką Moniką. Fot. KS Hokej Start

Chcielibyśmy również podkreślić cenny wkład Waszych wolontariuszy, sponsorów, obsługi obiektu oraz wszystkich partnerów wspierających wydarzenie. Ich zaangażowanie i entuzjazm pomogły stworzyć atmosferę, która odzwierciedlała to, co najlepsze w europejskim hokeju, oraz wspaniale zaprezentowała Waszą organizację i lokalną społeczność.

Mamy nadzieję, że organizacja tych mistrzostw była dla Was satysfakcjonującym doświadczeniem i pozostawi trwałe dziedzictwo dla hokeja w Waszym kraju. Takie wydarzenia są możliwe wyłącznie dzięki zaangażowanym gospodarzom takim jak Wy, a Wasz wkład odgrywa istotną rolę w dalszym rozwoju i popularyzacji naszego sportu w całej Europie.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i gościnność. Wspólpraca z Wami byta prawdziwą przyjemnością i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych okazji do wspolnego organizowania wyjątkowych wydarzeń hokejowych.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Wykonawczy EuroHockey

Komitet Rozgrywek EuroHockey

KS Hokej Start. Finałowy turniej – brzezinianki bardzo chcą zdobyć medal halowych mistrzostw Polski!

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Pierwszy, historyczny turniej eliminacyjny halowych mistrzostw Polski w hokeju na trawie kobiet w Brzezinach, pod względem organizacyjnym, udał się znakomicie. – Wszystkim się świetnie grało w naszej nowiutkiej hali – mówi trenerka Małgorzata Polewczak.

Niestety, sportowo już tak dobrze nie było…

W meczu, który miał wpływ na ostateczną kolejność w eliminacjach halowych mistrzostw Polski, po dramatycznej, zaciętej walce brzezinianki przegrały z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska3:4. Wydawało się, że są tuż, tuż. Gospodynie goniły wynik, doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do rywalek. Szkoda.

– Nie mam pretensji do dziewcząt. Walczyły znakomicie – z sercem, pasją – mówi Małgorzata Polewczak. – Moim zdaniem były lepsze, ale sport nie zawsze jest sprawiedliwy. Na dodatek sędziowie zamiast pomagać w grze, tylko przeszkadzali. I to głównie nam. Gdy potem patrzyłam w internecie na męskie, halowe rozgrywki, to jakim widziała dwa sędziowskiem światy…

Finałowe zmagania o medale8 lutego 2026 roku w Swarzędzu, a właściwie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w położonym 3 km od Swarzędza – Zalasewie. KS Hokej Start zagra w samo południe o brązowy medal z drugą drużyną AZS Politechnika Poznańska.

– Oj, nie będzie to łatwy mecz – uważa Małgorzata Polewczak. – Gdy jedno spotkanie decyduje o wszystkim… wszystko może się zdarzyć. Ja wierzę w sportową moc swojego zespołu, którą pokazał podczas turnieju w Brzezinach.

W eliminacjach obie drużynyzagrały ze sobą dwa razy. Zwycięstwa odniósł KS Hokej Start, ale po walce 1:0 i 4:3. Wierzymy, że będzie trzecia wygrana, tym razem na wagę medalu.Finał, godz. 13.45: Swarek Swarzędz – AZS I.

Drużyna KS Hokej Start: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Magdalena Pabiniak, Oliwia Kucharska, Natasza Nowakowska, Dziyana Varanovich, Gabriela Budziewska, Kinga Owczarek, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Karolina Grochowalska, Marzena Koza. Trenerka: Małgorzata Polewczak.

Na tych dziewczynach można polegać jak na Zawiszy. 19 tytuł mistrzyń Polski dla KS Hokej Start Brzeziny!

Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Ech, Łódź tylko może pomarzyć o takiej topowej drużynie, której udziałem jest jeden sukces za drugim. Zespół KS Hokej Start Brzeziny po raz czwarty z rzędu i po raz 19 w historii został mistrzem Polski w hokeju na trawie. Mistrzostwa są rozgrywane od 1978 roku. Było w sumie 48 finałowych starć. Ta statystyka już pokazuje jakimi sportowymi hegemonkami są dziewczyny z Brzezin!

Podopieczne trenerki Małgorzaty Polewczak były najlepsze w sezonie zasadniczym, ale w finałowym play – off jeden mecz decyduje o wszystkim. Jest to zatem inna, niezwykle wymagająca, szarpiąca nerwy, rozgrywka. Brzezinianki stanęły na wysokości zadania. Pokazały czarno na białym, kto rządzi w polskim, kobiecym hokeju na trawie.

W półfinale KS Hokej Start pokonał drugi zespół AZS Politechniki Poznańskiej 3:1(1:0, 2:0, 0:1, 0:0). Bramki dla brzezinianek: Rubacha, Varanovich, Krychniak. W decydującym złocie pojedynku brzezinianki wygrały zKS SP5 Swarek Swarzędz 4:2 (0:0, 1:0, 2:1, 1:1). Bramki dla Startu: Krychniak – 2, Sikora i Kucharska. Brązowy medal zdobył pierwszy zespół AZS, pokonując drugi team z Poznania 2:0. Dziana Varanovich odebrała nagrodę dla najskuteczniejszej zawodniczki sezonu.

Barw KS Hokej Start broniły: Monika Chmiel, Magdalena Pabiniak oraz Anna Gabara, które na początku roku w barwach reprezentacji Polski zdobyły halowe mistrzostwo świata.

Skład mistrzowskiej drużyny: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Marzena Koza, Anastazja Szot, Patrycja Kalczyńska, Monika Chmiel, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Magdalena Pabiniak, Dziana Varanovich, Zuzanna Rubacha, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Zuzanna Kornecka, Paula Sławińska, Emilia Sikora, Kinga Owczarek. Trenerka Małgorzata Polewczak.

KS Hokej Start Brzeziny staje do walki o mistrzostwo Polski. Nie będzie łatwo, bo finałowy turniej, to prawdziwa sportowa loteria!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Czas decydujących rozstrzygnięć w kobiecym hokeju na trawie. Czy drużyna KS Hokej Start Brzeziny, organizująca finałowy turniej, obroni mistrzowski tytuł? W sezonie zasadniczym przegrała tylko jeden, ostatni mecz zresztą o tzw. pietruszkę. Finały to jednak inna, poważniejsza sprawa. Jak podkreśla trenerka Małgorzata Polewczak – to wręcz prawdziwa sportowa loteria. Jeden mecz, bez możliwości rehabilitacji i poprawy, decyduje o awansie do finału, a potem o ostatecznym rozstrzygnięciu.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Jest presja własnego boiska, ale i dodatkowa mobilizacja – mówi Małgorzata Polewczak. – Dziewczyny mocno trenują, zdając sobie doskonale sprawę z wagi tego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że zagramy w najsilniejszym składzie z jedną kadrową niespodzianką.

– Jaką?

– Do gry wróciła nasza była kapitan, robiąca karierę sędziowską – Paula Sławińska (ponad 100 meczów w reprezentacji Polski). Jej obecność w szatni, boiskowe podpowiedzi i oczywiście gra, są bezcenne.

Turniej finałowy o tytuł mistrza Polski w Brzezinach:

07.06.2025 – półfinały: KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska II, godz. 14.30, AZS Politechnika Poznańska – UKS SP5 Swarek Swarzędz, godz. 17

08.06.2025 – Mecz o trzecie miejsce – godz. 12, wielki finał – godz. 14.30.

Będą też dodatkowe atrakcje – grill i smakowite ciacha oraz wielka zbiórka pieniędzy dla dwóch chorych, przesympatycznych braci: Adasia i Kubusia Strugińskich. – Dla mnie ta zbiórka to sprawa o ogromnym znaczeniu, ważniejsza od finałowego grania – mówi Małgorzata Polewczak.

Barw KS Hokej Start będą bronić trzy złote medalistki halowych mistrzostw świata – od lewej: Monika Chmiel, Anna Gabara, Magdalena Pabiniak. Fot. PZHT

Barw KS Hokej Start Brzeziny bronią: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Marzena Koza, Anastazja Szot, Patrycja Kalczyńska, Monika Chmiel, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Magdalena Pabiniak, Dziana Varanovich, Zuzanna Rubacha, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Zuzanna Kornecka, Paula Sławińska, Emilia Sikora, Kinga Owczarek.

Tymczasem juniorki z Brzezin, walcząc zacięcie w półfinale MP z późniejszymi mistrzyniami Swarkiem Swarzędz 0:2, ostatecznie zdobyły brązowy medal. – Były bramkowe sytuacje, była szansa, żeby wyeliminować Swarka. Cóż nie udało się. Spróbujemy w przyszłym roku powalczyć o złoto – mówi Małgorzata Polewczak.

MVP turnieju została wybrana brzezinianka Oliwia Krychniak. Teraz będzie miała szansę pokazać swoje umiejętności w walce o seniorskie zaszczyty.

KS Hokej Start Brzeziny. Ostatni mecz sezonu zasadniczego – niech wykaże się młodzież. A potem? Finały mistrzostw Polski w Brzezinach!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Tym razem wątpliwości nie było. Jak na mistrzynie i liderki przystało. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny nie dała szans AZS II Politechnika Poznańska, wygrywając 6:0. Bramki: Dziyana Voronovich 4, Oliwia Krychniak, Zuzanna Drożdż.

Przed brzeziniankami ostatni mecz rundy zasadniczej w Poznaniu z AZS Politechniką Poznańską (niedziela, godz. 11) Jeżeli KS Hokej Start wygra to zakończy zmagania bez porażki, gromadząc dwa razy więcej punktów od drugiego zespołu w tabeli!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Postawię w tym spotkaniu na młodzież, niech się wykaże – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Do Poznania bowiem nie pojadą nasze czołowe, bardzo ważne zawodniczki: Dziyana Voronovich, Magda Pabiniak, Karolina Grochowalska i Anastazja Szot.

Przypomnę – turniej finałowy 07-08.06.2025 r. A gdzie zostanie rozegrany? W Brzezinach! Wierzę, że emocji i kibiców nie zabraknie.

07.06.2025

półfinały:

KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska II i

AZS Politechnika Poznańska – UKS SP5 Swarek Swarzędz

08.06.2025

Mecze o 1 i 3 miejsce

W przerwie przed finałami – decydujące zmagania czekają juniorki, będzie też zgrupowanie kadry.

Wróćmy do ostatniego meczu w Brzezinach. Piękny gest. Po spotkaniu grupa młodych adeptek hokeja na trawie wręczyła starszym koleżankom z pierwszej drużyny upominki, dziękując za wspaniałe występy w Klubowym Pucharze Europy na turnieju w Porto.

Polecam!!! Dla tych, którzy nie widzieli. Zobaczcie koniecznie, bo warto. Sympatyczny reportaż o hokeistkach z Brzezin: matce – Małgorzacie Polewczak i córce – Monice Chmiel. Jedna jest olimpijką, druga mistrzynią świata! Łapcie link i zobaczcie tą hokejową historię – koniecznie:

https://sport.tvp.pl/…/wspolna-pasja-droga-polek-do…

Fot. KS Hokej Start

KS Hokej Start Brzeziny jedzie do Poznania po zwycięstwo. W tle pojawia się jednak dramatyczne pytanie: co dalej z polskim hokejem na trawie?!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Sytuacja jest dobra? Nie bardzo dobra. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny idzie przez rozgrywki, jak burza! Brzezinianki zdecydowanie przewodzą w tabeli ekstraligi. Po 9 kolejce maja na koncie 26 pkt, drugi w tabeli UKS SP5 Swarek Swarzędz zgromadził 14 pkt, trzeci AZS Politechnika Poznańska 13 pkt, a czwarty AZS Politechnika Poznańska II – 1 pkt. I z tym ostatnim zespołem po przerwie spotka się w Poznaniu KS Hokej Start. W niedzielę o godz. 12. Nie da się ukryć, że liderki pojadą tam po ligowe zwycięstwo.

– Dziewczyny ogarnęły się po świętach – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Niestety, z różnych powodów nie wszystkie będą mogły zagrać w Poznaniu. Dla przykładu Marzena Koza nie pojedzie do stolicy Wielkopolski, bo ma chrzciny swojego dziecka.

W trakcie wielkanocnej przerwy polskie hokejowe drużyny młodzieżowe wybrały się na zagraniczne turnieje. I co? Porażka goniła porażkę, a niektóre przegrane były na granicy klęski. Spuścić na te występy zasłonę milczenia? O, nie. Trzeba bić na alarm!

Zdobycie przez Polki halowego mistrzostwa świata nie może przesłaniać rzeczywistości. W szkoleniu młodzieży jest po prostu źle.

Dlaczego zadowolony z siebie PZHT tego nie widzi? System szkolenia i grania jest taki, że giną niektóre roczniki zdolnych dziewcząt. Kompetencje trenerów kadry też nie zawsze dają się obronić. Na dodatek coraz mniej młodych ludzi chce na poważnie uprawiać sport, na dodatek tak trudny jak hokej na trawie.

Sprawy sportowe, w tym hokejowe leżą mi na sercu. Wymagam, ba żądam od Polskiego Związku Hokeja na Trawie przygotowania w trybie natychmiastowym szkoleniowego programu naprawczego, który szybko zostanie wdrożony w życie. Warto przy okazji posłuchać tego, co mają do powiedzenia doświadczeni szkoleniowcy. Inaczej, będzie kolejny argument za tym, że polskie związki sportowe w swym obecnym kształcie są hamulcowym polskiego sportu!

KS Hokej Start Brzeziny wygrał w rzutach karnych i jest nadal w lidze niepokonany. Bohaterką – bramkarka Anna Gabara!

Anna Gabara Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny zrobiły sobie przedświąteczny prezent. W meczu na ligowym szczycie drużyna KS Hokej Start Brzeziny zremisowała z AZS Politechniką Poznańską 0:0 i wygrała w karny 3-1.

Karne wykorzystały: Anastazja Szot, Zuzanna Rubacha i Oliwia Krychniak. Trzy obroniła Anna Gabara. I to ona zasługuje na miano bohaterki spotkania.

Faktem jest, że mogło się skończyć wszystko bez rzutów karnych. Niestety, zawodziła skuteczność. Brzezinianki nie wykorzystały kilku znakomitych sytuacji. Ważne, że w karnych były lepsze i są nadal niepokonane w ligowych zmaganiach.

– Trzeba dodać, że mecz był zacięty i wyrównany – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Rzeczywiście, to my miałyśmy lepsze bramkowe sytuacje. Cóż, mam tylko nadzieję, że w decydujących o medalach pojedynkach, skuteczność nie będzie nas zawodzić.

Brzezinianki zdecydowanie przewodzą w tabeli ekstraligi. Po 9 kolejce maja na koncie 26 pkt, drugi w tabeli UKS SP5 Swarek Swarzędz zgromadził 14 pkt, trzeci AZS Politechnika Poznańska 13 pkt, a czwarty AZS Politechnika Poznańska II – 1 pkt. I z tym ostatnim zespołem po przerwie spotka się w Poznaniu KS Hokej Start. Teraz dla dziewczyn z Brzezin najważniejsze są przygotowania do wielkanocnych świąt!

KS Hokej Start Brzeziny się nie zatrzymuje. Wygrywa i ma ogromną przewagę w tabeli. Teraz domowy mecz na szczycie z AZS Politechniką Poznańską

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Piłkarze, choćby w Łodzi, mogą o takiej zwycięskiej serii i takiej przewadze w ligowej tabeli tylko pomarzyć. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny idzie przez rozgrywki jak burza.

Kłopoty kadrowe, ani przenikliwe zimno nie są w stanie zatrzymać drużyny KS Hokej Start Brzeziny, która idzie przez rozgrywki jak burza. Właśnie zapisała na swoim koncie dwa zwycięstwa ze Swarkiem Swarzędz (3:0 i 1:0). Zdobyła punkty i zagrała na zero z tyłu. Bramki: Dziyana Voronovich – dwie oraz Oliwia Krychniak i Oliwia Kucharska,Dziewczyny dziękują kibicom za tak liczne przybycie w tak nieprzyjemną pogodę.

– Ważne, że zwycięsko stoczyłyśmy ważne pojedynki – sportowy ze Swarkiem i pogodowy z… zimnem – mówi trenerka Małgorzata Polewczak – Z ligowych meczów lepiej nam się udało pierwsze starcie ze Swarkiem, gdzie miałyśmy zdecydowaną przewagę i nasze składne akcje przyniosły trzy gole. Pomogła zespołowi wracająca do składu Monika Chmiel. Teraz też wystąpi. Liczę na to że zwycięska seria będzie nadal trwać.

Tabela wygląda imponująco i efektownie. KS Hokej Start ma na koncie 24 zdobyte punkty, aż 12 więcej od drugiej drużyny AZS Politechnika Poznańska. Jak na to nie patrzeć w niedzielę w Brzezinach mecz na ligowym szczycie! KS Hokej Start – AZS Politechnika godz. 11.

Dwa spotkania rozegrają juniorki. W piątek w Siemianowicach o godz. 18 spotkanie z Orlętami Sosnowiec, a w sobotę o godz. 12 mecz w Brzezinach ze Swarkiem Swarzędz.

Drużyna zagra w składzie: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn,Marzena Koza, Monika Chmiel, Anastazja Szot,Patrycja Kalczyńska, Zuzanna Kornecka,Oliwia Krychniak, Magdalena Pabiniak,Natalia Kucharska, Oliwia Kucharska, Emilia Sikora, Zuzanna Drożdż, Diana Voronovich, Zuzanna Rubacha, Gabriela Budziewska.

KS Hokej Start Brzeziny. Dwa trudne, domowe mecze ze Swarkiem. Czy wróci Monika Chmiel? Jak sobie poradzić z prognozowanym atakiem… zimy?!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Osłabienia składu, brak ważnych zawodniczek, nie przeszkodził liderkom tabeli zmagań hokeistek na trawie. KS Hokej Start Brzeziny pokonał UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1. Bramki w ten wietrzny dzień zdobyły dla brzezinianek: Magdalena Pabiniak i Zuzanna Rubacha. KS Hokej Start ma 9 punktów przewagi nad AZS Politechniką i 10 nad Swarkiem.

Teraz czas na kolejne starcia z UKS SP5 Swarek Swarzędz. Tym razem w Brzezinach: w sobotę o godz. 15 i w niedzielę o godz. 11.

Magdalena Pabiniak i Zuzanna Rubacha Fot. KS Hokej Start

Wróćmy do premierowego meczu, o którym mówi trenerka Małgorzata Polewczak: – To był trudny, wyrównany pojedynek. Nie wszystko wychodziło, bo wiadomo, początek sezonu. Mocno liczę na to, że w następnych spotkaniach większą odpowiedzialność za grę i wynik wezmą młode, zdolne zawodniczki. Już czas, żeby w dorosłym hokeju pokazały, co umieją.

– W jakim składzie zagracie w weekend?

– Być może wróci do składu Monika Chmiel. Decyzja będzie należała do niej. Niestety, dalej nie będą mogły wystąpić Karolina Grochowalskia i Kinga Owczarek.

Trenerka Małgorzata Polewczak
Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Synoptycy zapowiadają na weekend pogodowy armagedon i powrót zimy.

– I tego trochę boję. W hokeja powinno się grać w cieple, przy świecącym słoneczku. Inne warunki tylko zmieniają i mocno podnoszą poziom wymagań. Na dodatek grożą przeziębieniami, a z nimi też ostatnio walczą moje zawodniczki. W każdym razie czekają nas ciekawe, ale bardzo trudne mecze. Moja drużyna musi pokazać pełnię swoich możliwości.

KS Hokej Start Brzeziny. W premierze będzie mecz na szczycie, ale bez kontuzjowanych trzech bardzo ważnych zawodniczek

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Po wielkich halowych sukcesach – mistrzostwo świata Polek z udziałem trzech brzezinianek: Moniki Chmiel, Anny Gabary i Magdaleny Pabiniak oraz wywalczenie przez drużynę KS Hokej Start Brzeziny prawa grania przez polski team w halowej Lidze Mistrzyń, czas wracać na trawę, do polskich ligowych rozgrywek.

Po rundzie jesiennej mistrzynie Polski – KS Hokej Start Brzeziny – są liderkami, mają 7 punktów przewagi nad drugim zespołem – Swarek Swarzędz (przy jednym meczu rozegranym więcej). Co warto podkreślić podopieczne trenerki Małgorzaty Polewczak jesienią straciły tylko… jedną bramkę! W niedzielę o godz. 14 w Poznaniu w meczu przeniesionym z czerwca KS Hokej Start zagra ze Swarkiem. Lider kontra wicelider, po prostu mecz na szczycie.

– Niestety nie zagramy w najsilniejszym składzie – mówi Małgorzata Polewczak. – Zabraknie kontuzjowanych, leczących urazy trzech bardzo ważnych zawodniczek: Moniki Chmiel, Karoliny Grochowalskiej i Kingi Owczarek. To poważne osłabienie zespołu.

– Zatem o sukces w Poznaniu nie będzie łatwo.

– Tak czy tak by nie było, bo Swarek to dobry zespół, robiący systematyczne postępy. Ja jednak wierzę w moje dziewczyny. Ciężko, solidnie pracowały przez ostatnie tygodnie. Sądzę, że są w niezłej formie, co powinny pokazać na poznańskim boisku.

Mistrzynie świata – od lewej: Monika Chmiel, Anna Gabara, Magdalena Pabiniak Fot. PZHT

Na razie mistrzynie świata odwiedziły brzezińskie szkoły. Spotkania z nimi cieszyły się sporą popularnością. Wzrosła rozpoznawalność zawodniczek i rozumienie dyscypliny w brzezińskiej społeczności. Dobrze by też było, żeby władze miasta uznały sukcesy hokeistek za swój wielki atut w promocji Brzezin!

A po ligowych zmaganiach kolejne wielkie sportowe wyzwanie przed polskimi hokeistkami. Od 22-26 czerwca 2025 roku w COS OPO Wałcz odbędzie się pierwszy w historii turniej FIH Hockey Nations Cup 2. Udział w zmaganiach weźmie osiem drużyn: Polska, RPA, Włochy, Francja, Malezja, Urugwaj, Walia oraz Czechy. Zwycięzca otrzyma promocję do FIH Hockey Nations Cup Women, gdzie zawalczy o awans do FIH Pro League.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

« Older posts

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑