Rezerwowy Pafka

Tag: wizjamed grot budowlani

WizjaMed Grot Budowlani chcą walczyć o coś więcej niż piąte miejsce w ekstralidzie rugby. Marzy im się medal!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Zakończyły się rozgrywki ekstraligi rugby. Mistrzem drugi raz z rzędu została drużyna MKS Awenta Pogoń Siedlce, naszpikowana byłymi graczami, zdobywającej medale drużyny Budowlanych SA Łódź (Witalij Kramarenko, Ołeksandr Szewczenko, Bercho Botha, Daniel Gdula, Bartosz Kubalewski, Patryk Reksulak). Srebrny krążek wywalczył team Energa Ogniwo Sopot, a brązowy Orlen Orkan Sochaczew.

Drużyna WizjaMed Grot Budowlani zajęła piąte miejsce, pokonując Juvenię Kraków 43:17 w walce o Puchar Ekstraligi. – W następnym sezonie szykujemy się na grę o medale -mówił dla TVP Łódź kapitan zespołu, Jakub Małecki.

– Nasza postawa może być fundamentem do budowy czegoś większego – twierdził z kolei trener Budowlanych Theuns Kotze. – Kiedy tu przyjechałem, zawodnicy wyglądali, jak chłopcy. Teraz to są mężczyznami, ich zaangażowanie i dojrzałość są niesamowite. Zaczęli wierzyć w siebie, co dobrze rokuje na przyszłość.

Łodzianie zrobili sportowy krok do przodu. Mają, dzięki sponsorom, stabilną sytuację finansową. Pewnie zatrzymają swoich najlepszych zawodników. Ba, jak wynika z opinii komentatorów, prezentowanych podczas internetowych relacji ligowych meczów, mocno rozglądają się po ekstralidze. Przypatrują się najlepszym zawodnikom innych zespołów i mają wielką ochotę, żeby niektórych sprowadzić do Łodzi. To byłoby wzmocnienie składu i dawało nadzieję, że można skutecznie walczyć o coś więcej niż piąte miejsce.

Ekstraliga rugby. Mecz na szczycie był znakomitym widowiskiem, trzymającym w napięciu do samego końca. W Grupie Pucharowej na Łodzian nie ma mocnych

Pięknie to były czasy. Na mecz finałowy w Aleksandrowie Łódzkim w 2023 roku wydano foto akredytacje dla 22 osób. A tytuł mistrza Polski zdobyła drużyna Budo 2011!
Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Kto nie oglądał na żywo, czy w internecie, niech żałuje. Hit ekstraligi rugby Energa Ogniwo Sopot – ORLEN Orkan Sochaczew 29:28 (17:15) pozwala zrozumieć dlaczego, rugby jest jednym z najpopularniejszych sportów świata. Emocji starczyło za całą ligową kolejkę, albo jeszcze więcej.

– To była dobra reklama rugby, zwłaszcza jeśli chodzi o dramaturgię. Oczywiście błędów mogłoby być mniej – mówił w rozmowie z Robertem Małolepszym były trener Budowlanych Łódź, z którymi zdobywał mistrzostwo Polski, Mirosław Żórawski. – Dziwię się, że Orkan przegrał ten mecz, bo był ciut lepszy. Zabrakło chyba w końcówce zmiany taktyki. Większego szanowania piłki. Brawo dla Ogniwa za determinację i konsekwencję. W stałych fragmentach gry zdominowali Orkan i to dało im zwycięstwo.

A w swoim komentarzu Rober Małolepszy pisze:-Teraz gra między pierwszą trójką (Ogniwo, Orkan, Pogoń) nie toczy się tylko o to, by wygrać fazę grupową i zapewnić sobie ewentualną organizację wielkiego finału, ale przede wszystkim o to, by uniknąć walki w półfinale w parze 2-3 drużyna.

Po zakończeniu fazy grupowej zostaną rozegrane półfinały w systemie mecz i rewanż. Pierwsza ekipa zagra z czwartą, druga z trzecią. Przerwa między tymi meczami będzie wynosić tylko tydzień i będzie to najtrudniejszy moment sezonu. To będzie prawdziwa fizyczna „rzeź” dla zawodników. W najbliższej kolejce wielkich emocji ciąg dalszy: Ogniwo jedzie do Siedlec!

To nie zamierzchła przeszłość, tylko niedawna historia. Były derby Łodzi w rugby w najwyższej klasie rozgrywek!

W Grupie Pucharowej czyli Spadkowej wciąż niepokonana jest ekipa WizjaMed Grot Budowlanych Łódź i tak pewnie będzie do końca tej fazy rozgrywek. Łodzianie są ewidentnie mocniejsi od reszty stawki, choć w Gdańsku Lechia długo i dzielnie stawiała opór. Do przerwy było 25:15 dla Łodzi, a na początku meczu nawet 8:0 dla gospodarzy. W końcówce przewaga Budowlanych nie podlegała już dyskusji, a wynik mówi sam za siebie – 52:25 dla Budowlanych. 

Aktualne zdjęcie drużyny WizjaMed Grot Budowlani. Fot. KS Budowlani

Łodzianie będą chcieli wywalczyć piąte miejsce w rozgrywkach. To jest ich cel – osiągnięty byłby naocznym dowodem na to, że czynią postępy. Na razie mogą się cieszyć z tego, że mają najskuteczniejszego gracza ekstraligi. Lucas Niedzwiedzki zdobył do tej pory 142 punkty. Budowlani powiększyli też skład – trenerski: Mirosław Babiarz i zawodniczy: gracz trzeciej linii młyna – Zauri Kentchadze.

2 maja WizjaMed Grot Budowlani zagrają w Białymstoku z Budmex Rugby, drużyną która zamyka tabelę grupy. Liderzy z Łodzi mają na swoim koncie 30 punktów, outsiderzy z Białegostoku -osiem. Faworyt zatem jest tylko jeden…

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑