Rezerwowy Pafka

Tag: ks hokej start brzeziny (Page 2 of 9)

Mecz na szczycie ligi. Czy strzelecka niemoc KS Hokej Start Brzeziny zostanie przełamana?!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

KS Hokej Start Brzeziny zanotował zwycięstwo w Poznaniu nad drugim zespołem AZS Politechnika (2:0) na dobry początek współpracy ze sponsorem – Bankiem Spółdzielczym w Andrespolu i… urazy oraz choroby w zespole sprawiły, że trzeba było przełożyć ligowy mecz ze Swarkiem Swarzędz na wiosną przyszłego roku.

Teraz sytuacja powoli wraca do normy, więc 26 października czyli w niedzielę o godz. 15 na zakończenie tegorocznych zmagań na otwartym boiskuKS Hokej Start u siebie z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska. To będzie pojedynek na szczycie – mistrzyń z wicemistrzyniami Polski.

– Nie da się ukryć, że nasza skuteczność w dotychczasowych meczach pozostawiała wiele do życzenia – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Cały czas nad tym pracujemy. Czy ta praca przyniesie efekty przekonamy się w niedzielę. Wystawię najmocniejszy skład na jaki nas stać.

KS Hokej Start: Anna Gabra, Justyna Ferdzyn, Kamila Butkiewicz – Kamila Budziewska, Kinga Owczarek, Olha Poltavtseva, Natasza Nowakowska, Oliwia Kucharska, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Dróżdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Diana Varanovich.

9 listopada odbędzie się Brzeziński Bieg Niepodległości. Apel brzezińskich hokeistek: I Ty możesz pobiec i pomóc! Zapisz swoją pociechę na bieg lub poproś rodziców, aby zapisali Cię na nadchodzące wydarzenie 🤍

Dlaczego warto?

100% opłaty wpisowej na biegi dziecięce zostanie przeznaczone na wsparcie chłopaków. Zapisz się i pobiegnij dla tych, którzy nie mogą

Zapisy dostępne tutaj: www.zapisy.inessport.pl

Nie możesz być na biegu, a chcesz pomóc? Odwiedź stronę zbiórki Adaś i Kubuś kontra DMD

KS Hokej Start Brzeziny. Zwycięstwo w Poznaniu na dobry początek współpracy ze sponsorem – Bankiem Spółdzielczym w Andrespolu

Zdjęcia: KS Hokej Start

W meczu czwartej kolejki ligi hokeistek na trawie drużyna KS Hokej Start Brzeziny pokonała drugi team AZS Politechnika Poznańska 2:0. Wynik otworzyła Monika Polewczak. Drugiego gola strzeliła Marzena Koza. To jej trzecia bramka w rozgrywkach.

Trenerka Małgorzata Polewczak nie jest do końca zadowolona: – Wynik powinien być zdecydowanie wyższy, ale cały czas trwa w naszym wykonaniu oklepywanie bramkarek i i marnowanie znakomitych sytuacji sam na sam. Moje zawodniczki za wszelką cenę chcą wjechać z piłką do bramki, a to im się nie udaje. Mamy zatem problemy w ataku. Chciałabym, żeby jeszcze tej ligowej jesieni udało się nam je wyeliminować.

Na razie jednak urazy w zespole sprawiły, że trzeba było przełożyć najbliższy ligowy mecz ze Swarkiem Swarzędz. Zagramy zatem dopiero 26 października u siebie z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska.

Przypomnijmy bardzo ważną wiadomość:  Bank Spółdzielczy w Andrespolu został sponsorem drużyny hokeja na trawie KS Hokej Start Brzezin.

Małgorzata Polewczak: – Bez dwóch zdań to znakomita wiadomość i krok do przodu. Przedstawiciele banku sami się do nas odezwali. Chcą inwestować w lokalny sport, a my mamy wyrobioną markę. Doszło zatem do podpisania umowy. Na razie na rok. Każde wsparcie drużyny ma ogromne znaczenie, dlatego inicjatywa banku tak nas ucieszyła. Zarazem dopinguje nas do skutecznej sportowej walki.

Nie grają seniorki, ale walczą juniorki, które podejmą drużynę LKS Gąsawa, sobota, godz. 10.30. Wyniki KS Hokej Start do tej pory: z UKS Orient II Łozina 4:0, z AZS Politechnika Poznańska 1:1, karne zagrywki 11:10, z UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:2, karne zagrywki 5:6.

KS Hokej Start Brzeziny. Jest premierowe ligowe zwycięstwo. Obrona Częstochowy rywalek w końcu została przełamana!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Mistrzynie Polski – KS Hokej Start Brzeziny – w ligowej premierze nowego sezonu 2025/26 pokonały drugi zespół AZS Politechnika Poznańska 2:0. Bramki strzeliły: Dziyana Varanovich w 36 minucie i Marzena Koza w 53 min. Juniorki wygrały na wyjeździe UKS Orient II Łozina 4:0.

Dużo rzeczy do poprawy, ale cieszymy się z pierwszych zwycięstw! – napisano na stronie.

Trenerka Małgorzata Polewczak o występie seniorek: – Praktycznie cały mecz toczył się na połowie przeciwniczek. One się kurczowo broniły, to była taka obrona Częstochowy. My próbowałyśmy strzelić bramki. I to się w końcu udało.

W drużynie seniorek pojawiły się trzy nowe zawodniczki. W różowo-niebieskich barwach zagrały: Olga Poltavtseva, Natasza Nowakowska, Weronika Grodzka.

KS Hokej Start grał w składzie: Justyna Ferdzyn, Kamila Butkiewicz – Kamila Budziewska, Kinga Owczarek, Olha Poltavtseva, Natasza Nowakowska, Oliwia Kucharska, Patrycja Kalczyńska, Natalia Kucharska, Zuzanna Dróżdż, Karolina Grochowalska, Zuzanna Kornecka, Marzena Koza, Weronika Grodzka, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Diana Varanovich. W drugim spotkaniu pojawi się w składzie bramkarka Anna Gabara, która zastąpi Kamilę Butkiewicz.

W niedzielę o godz. 13 brzezinianki podejmą UKS SP5 Swarek Swarzędz. Pierwszy mecz rywalek z pierwszym zespołem AZS Politechnika Poznańska został, nie wiedzieć czemu, przełożony. Dziwne, ale prawdziwe, że można robić co się chce, wiedząc, że żadna krzywda ze strony PZHT nas nie spotka?!

Zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny najpierw wystąpiły w roli… modelek, a teraz stają do walki w obronie tytułu mistrzyń Polski

Zdjęcia Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Rusza nowy sezon ligi hokeja na trawie seniorek. Mistrzynie Polski – KS Hokej Start Brzeziny rozpoczną zmagania od meczu na własnym boisku z drugim zespołem AZS Politechnika Poznańska. 21 września, początek o godz. 11.30 Runda jesienna skończy się 26 października. Runda wiosenna – premierowe mecze: 12 kwietnia 2026 roku. 7 i 8 czerwca dwa mecze finałowe o tytuł mistrzyń Polski.

Trzy hokeistki odeszły z brzezińskiego klubu: Oliwia Krychniak będzie grała w Hamburgu, Anastazja Szot we Włoszech, a Zuzanna Rubacha ze względu na studia w Swarku Swarzędz.

– Mamy jedną nową zawodniczkę – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Anastazja Nowakowska ostatnio występowała w Niemczech. Teraz wystąpi u nas na rozegraniu. Uważam, że mimo ubytków kadrowych, stać nas na skuteczną ligową walkę. Mamy zdolną młodzież. Najlepsze juniorki na pewno pojawią się na ligowych boiskach. Nasz juniorski zespół zadebiutuje w sobotę w Poznaniu w spotkaniu Orientem Łozina.

Zanim hokeistki będą toczyć ligowe boje, wystąpiły bardzo udanie w roli… modelek. Podczas Festiwalu Mody, Miodu i Wina w Brzezinach prezentowały kolekcję Modernline Odzież. Ich pojawienie się na wybiegu wywołało niemałą sensację. Małgorzata Polewczak nie ma cienia wątpliwości: – Zaprezentowały się świetnie, znakomicie promując swoje miasto, jak się okazuje nie tylko w sportowych zmaganiach.

Trenerka mistrzyń Polski KS Hokej Start Brzeziny – Małgorzata Polewczak: – Tak właśnie powinien wyglądać wielki finał!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Drużyna KS Hokej Start Brzeziny po raz czwarty z rzędu i 19 w historii wywalczyła tytuł mistrzyń Polski! Trenerka zwycięskiej drużyny – Małgorzata Polewczak nie kryje zadowolenia: – Jestem usatysfakcjonowana, bo impreza, tak sportowa jak i organizacyjnie, nam się w Brzezinach udała. Na dodatek decydujący mecz przyniósł wszystkim satysfakcję. Był na wysokim poziomie, godny walki o mistrzowski tytuł. Tak właśnie powinien wyglądać wielki finał.

– Swarek was zaskoczył?

– Na pewno rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Brakowało drużynie doświadczenia w decydujących momentach, ale widać progres w grze naszych rywalek. W półfinale w pojedynku z drugim zespołem AZS goli dla nas mogło być więcej, ale woda na boisku po oberwaniu chmury skutecznie utrudniała nam grę.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Taki turniej play – off to jest loteria.

– Oczywiście, nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy. Moja drużyna potrafiła je opanować i zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Jestem dumna z postawy dziewczyn. To daje wielki pozytywny impuls do dalszej pracy. Dodam, że ja i moja córka Monika (Chmiel) nie mamy już mistrzowskich medali.

– Co się stało?

– Przekazaliśmy je chorym dzieciom, na które zbierałyśmy pieniądze podczas mistrzowskiego turnieju, także przy okazji zorganizowanego grilla. Kto nie był, nie spróbował, nie wspomógł naszej akcji, niech żałuje. Zbiórka na pomoc dla Adasia i Kubusia trwa nadal!

Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Barw mistrzyń broniły: Monika Chmiel, Magdalena Pabiniak oraz Anna Gabara, które na początku roku w barwach reprezentacji Polski zdobyły halowe mistrzostwo świata.

Skład mistrzowskiej drużyny: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Marzena Koza, Anastazja Szot, Patrycja Kalczyńska, Monika Chmiel, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Magdalena Pabiniak, Dziana Varanovich, Zuzanna Rubacha, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Zuzanna Kornecka, Paula Sławińska, Emilia Sikora, Kinga Owczarek.

KS Hokej Start Brzeziny ma komu podziękować za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Na stronie klubu czytamy: Jak zwykle Hattrick.tv nie zawodzi i to właśnie dzięki chłopakom mogliście oglądać weekendowe zmagania ze świetnym komentarzem LIVE!

Podziękowania ślemy również do firmy Nap – producenta namiotów handlowych i ogrodowych, za użyczenie namiotu, który pomógł nam przetrwać najgorsze deszcze. Niemały wkład do naszej wygranej miały ręce, które leczą, czyli Krzysztof Sołdon, który o każdej porze dnia i nocy przyjmuje nasze dziewczyny. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, zawodniczkom i sympatykom, którzy aktywnie włączyli się w organizację turnieju finałowego.

Dla pierwszej drużyny nadszedł czas na zasłużone wakacje, nie licząc oczywiście kadrowiczek. Nie ma wolnego trenerka Małgorzata Polewczak, która będzie prowadzić zespół młodziczek KS Hokej Start w ich mistrzowskich zmaganiach.

KS Hokej Start Brzeziny staje do walki o mistrzostwo Polski. Nie będzie łatwo, bo finałowy turniej, to prawdziwa sportowa loteria!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Czas decydujących rozstrzygnięć w kobiecym hokeju na trawie. Czy drużyna KS Hokej Start Brzeziny, organizująca finałowy turniej, obroni mistrzowski tytuł? W sezonie zasadniczym przegrała tylko jeden, ostatni mecz zresztą o tzw. pietruszkę. Finały to jednak inna, poważniejsza sprawa. Jak podkreśla trenerka Małgorzata Polewczak – to wręcz prawdziwa sportowa loteria. Jeden mecz, bez możliwości rehabilitacji i poprawy, decyduje o awansie do finału, a potem o ostatecznym rozstrzygnięciu.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Jest presja własnego boiska, ale i dodatkowa mobilizacja – mówi Małgorzata Polewczak. – Dziewczyny mocno trenują, zdając sobie doskonale sprawę z wagi tego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że zagramy w najsilniejszym składzie z jedną kadrową niespodzianką.

– Jaką?

– Do gry wróciła nasza była kapitan, robiąca karierę sędziowską – Paula Sławińska (ponad 100 meczów w reprezentacji Polski). Jej obecność w szatni, boiskowe podpowiedzi i oczywiście gra, są bezcenne.

Turniej finałowy o tytuł mistrza Polski w Brzezinach:

07.06.2025 – półfinały: KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska II, godz. 14.30, AZS Politechnika Poznańska – UKS SP5 Swarek Swarzędz, godz. 17

08.06.2025 – Mecz o trzecie miejsce – godz. 12, wielki finał – godz. 14.30.

Będą też dodatkowe atrakcje – grill i smakowite ciacha oraz wielka zbiórka pieniędzy dla dwóch chorych, przesympatycznych braci: Adasia i Kubusia Strugińskich. – Dla mnie ta zbiórka to sprawa o ogromnym znaczeniu, ważniejsza od finałowego grania – mówi Małgorzata Polewczak.

Barw KS Hokej Start będą bronić trzy złote medalistki halowych mistrzostw świata – od lewej: Monika Chmiel, Anna Gabara, Magdalena Pabiniak. Fot. PZHT

Barw KS Hokej Start Brzeziny bronią: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Marzena Koza, Anastazja Szot, Patrycja Kalczyńska, Monika Chmiel, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Magdalena Pabiniak, Dziana Varanovich, Zuzanna Rubacha, Natalia Kucharska, Zuzanna Drożdż, Zuzanna Kornecka, Paula Sławińska, Emilia Sikora, Kinga Owczarek.

Tymczasem juniorki z Brzezin, walcząc zacięcie w półfinale MP z późniejszymi mistrzyniami Swarkiem Swarzędz 0:2, ostatecznie zdobyły brązowy medal. – Były bramkowe sytuacje, była szansa, żeby wyeliminować Swarka. Cóż nie udało się. Spróbujemy w przyszłym roku powalczyć o złoto – mówi Małgorzata Polewczak.

MVP turnieju została wybrana brzezinianka Oliwia Krychniak. Teraz będzie miała szansę pokazać swoje umiejętności w walce o seniorskie zaszczyty.

KS Hokej Start Brzeziny. Ostatni mecz sezonu zasadniczego – niech wykaże się młodzież. A potem? Finały mistrzostw Polski w Brzezinach!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Tym razem wątpliwości nie było. Jak na mistrzynie i liderki przystało. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny nie dała szans AZS II Politechnika Poznańska, wygrywając 6:0. Bramki: Dziyana Voronovich 4, Oliwia Krychniak, Zuzanna Drożdż.

Przed brzeziniankami ostatni mecz rundy zasadniczej w Poznaniu z AZS Politechniką Poznańską (niedziela, godz. 11) Jeżeli KS Hokej Start wygra to zakończy zmagania bez porażki, gromadząc dwa razy więcej punktów od drugiego zespołu w tabeli!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Postawię w tym spotkaniu na młodzież, niech się wykaże – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Do Poznania bowiem nie pojadą nasze czołowe, bardzo ważne zawodniczki: Dziyana Voronovich, Magda Pabiniak, Karolina Grochowalska i Anastazja Szot.

Przypomnę – turniej finałowy 07-08.06.2025 r. A gdzie zostanie rozegrany? W Brzezinach! Wierzę, że emocji i kibiców nie zabraknie.

07.06.2025

półfinały:

KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska II i

AZS Politechnika Poznańska – UKS SP5 Swarek Swarzędz

08.06.2025

Mecze o 1 i 3 miejsce

W przerwie przed finałami – decydujące zmagania czekają juniorki, będzie też zgrupowanie kadry.

Wróćmy do ostatniego meczu w Brzezinach. Piękny gest. Po spotkaniu grupa młodych adeptek hokeja na trawie wręczyła starszym koleżankom z pierwszej drużyny upominki, dziękując za wspaniałe występy w Klubowym Pucharze Europy na turnieju w Porto.

Polecam!!! Dla tych, którzy nie widzieli. Zobaczcie koniecznie, bo warto. Sympatyczny reportaż o hokeistkach z Brzezin: matce – Małgorzacie Polewczak i córce – Monice Chmiel. Jedna jest olimpijką, druga mistrzynią świata! Łapcie link i zobaczcie tą hokejową historię – koniecznie:

https://sport.tvp.pl/…/wspolna-pasja-droga-polek-do…

Fot. KS Hokej Start

KS Hokej Start Brzeziny jedzie do Poznania po zwycięstwo. W tle pojawia się jednak dramatyczne pytanie: co dalej z polskim hokejem na trawie?!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Sytuacja jest dobra? Nie bardzo dobra. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny idzie przez rozgrywki, jak burza! Brzezinianki zdecydowanie przewodzą w tabeli ekstraligi. Po 9 kolejce maja na koncie 26 pkt, drugi w tabeli UKS SP5 Swarek Swarzędz zgromadził 14 pkt, trzeci AZS Politechnika Poznańska 13 pkt, a czwarty AZS Politechnika Poznańska II – 1 pkt. I z tym ostatnim zespołem po przerwie spotka się w Poznaniu KS Hokej Start. W niedzielę o godz. 12. Nie da się ukryć, że liderki pojadą tam po ligowe zwycięstwo.

– Dziewczyny ogarnęły się po świętach – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Niestety, z różnych powodów nie wszystkie będą mogły zagrać w Poznaniu. Dla przykładu Marzena Koza nie pojedzie do stolicy Wielkopolski, bo ma chrzciny swojego dziecka.

W trakcie wielkanocnej przerwy polskie hokejowe drużyny młodzieżowe wybrały się na zagraniczne turnieje. I co? Porażka goniła porażkę, a niektóre przegrane były na granicy klęski. Spuścić na te występy zasłonę milczenia? O, nie. Trzeba bić na alarm!

Zdobycie przez Polki halowego mistrzostwa świata nie może przesłaniać rzeczywistości. W szkoleniu młodzieży jest po prostu źle.

Dlaczego zadowolony z siebie PZHT tego nie widzi? System szkolenia i grania jest taki, że giną niektóre roczniki zdolnych dziewcząt. Kompetencje trenerów kadry też nie zawsze dają się obronić. Na dodatek coraz mniej młodych ludzi chce na poważnie uprawiać sport, na dodatek tak trudny jak hokej na trawie.

Sprawy sportowe, w tym hokejowe leżą mi na sercu. Wymagam, ba żądam od Polskiego Związku Hokeja na Trawie przygotowania w trybie natychmiastowym szkoleniowego programu naprawczego, który szybko zostanie wdrożony w życie. Warto przy okazji posłuchać tego, co mają do powiedzenia doświadczeni szkoleniowcy. Inaczej, będzie kolejny argument za tym, że polskie związki sportowe w swym obecnym kształcie są hamulcowym polskiego sportu!

KS Hokej Start Brzeziny wygrał w rzutach karnych i jest nadal w lidze niepokonany. Bohaterką – bramkarka Anna Gabara!

Anna Gabara Zdjęcia: Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny zrobiły sobie przedświąteczny prezent. W meczu na ligowym szczycie drużyna KS Hokej Start Brzeziny zremisowała z AZS Politechniką Poznańską 0:0 i wygrała w karny 3-1.

Karne wykorzystały: Anastazja Szot, Zuzanna Rubacha i Oliwia Krychniak. Trzy obroniła Anna Gabara. I to ona zasługuje na miano bohaterki spotkania.

Faktem jest, że mogło się skończyć wszystko bez rzutów karnych. Niestety, zawodziła skuteczność. Brzezinianki nie wykorzystały kilku znakomitych sytuacji. Ważne, że w karnych były lepsze i są nadal niepokonane w ligowych zmaganiach.

– Trzeba dodać, że mecz był zacięty i wyrównany – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Rzeczywiście, to my miałyśmy lepsze bramkowe sytuacje. Cóż, mam tylko nadzieję, że w decydujących o medalach pojedynkach, skuteczność nie będzie nas zawodzić.

Brzezinianki zdecydowanie przewodzą w tabeli ekstraligi. Po 9 kolejce maja na koncie 26 pkt, drugi w tabeli UKS SP5 Swarek Swarzędz zgromadził 14 pkt, trzeci AZS Politechnika Poznańska 13 pkt, a czwarty AZS Politechnika Poznańska II – 1 pkt. I z tym ostatnim zespołem po przerwie spotka się w Poznaniu KS Hokej Start. Teraz dla dziewczyn z Brzezin najważniejsze są przygotowania do wielkanocnych świąt!

KS Hokej Start Brzeziny. Dwa trudne, domowe mecze ze Swarkiem. Czy wróci Monika Chmiel? Jak sobie poradzić z prognozowanym atakiem… zimy?!

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Osłabienia składu, brak ważnych zawodniczek, nie przeszkodził liderkom tabeli zmagań hokeistek na trawie. KS Hokej Start Brzeziny pokonał UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1. Bramki w ten wietrzny dzień zdobyły dla brzezinianek: Magdalena Pabiniak i Zuzanna Rubacha. KS Hokej Start ma 9 punktów przewagi nad AZS Politechniką i 10 nad Swarkiem.

Teraz czas na kolejne starcia z UKS SP5 Swarek Swarzędz. Tym razem w Brzezinach: w sobotę o godz. 15 i w niedzielę o godz. 11.

Magdalena Pabiniak i Zuzanna Rubacha Fot. KS Hokej Start

Wróćmy do premierowego meczu, o którym mówi trenerka Małgorzata Polewczak: – To był trudny, wyrównany pojedynek. Nie wszystko wychodziło, bo wiadomo, początek sezonu. Mocno liczę na to, że w następnych spotkaniach większą odpowiedzialność za grę i wynik wezmą młode, zdolne zawodniczki. Już czas, żeby w dorosłym hokeju pokazały, co umieją.

– W jakim składzie zagracie w weekend?

– Być może wróci do składu Monika Chmiel. Decyzja będzie należała do niej. Niestety, dalej nie będą mogły wystąpić Karolina Grochowalskia i Kinga Owczarek.

Trenerka Małgorzata Polewczak
Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

– Synoptycy zapowiadają na weekend pogodowy armagedon i powrót zimy.

– I tego trochę boję. W hokeja powinno się grać w cieple, przy świecącym słoneczku. Inne warunki tylko zmieniają i mocno podnoszą poziom wymagań. Na dodatek grożą przeziębieniami, a z nimi też ostatnio walczą moje zawodniczki. W każdym razie czekają nas ciekawe, ale bardzo trudne mecze. Moja drużyna musi pokazać pełnię swoich możliwości.

« Older posts Newer posts »

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑