Rezerwowy Pafka

Tag: pzht (Page 2 of 3)

KS Hokej Start Brzeziny w hokejowej Lidze Mistrzyń! Trenerka Małgorzata Polewczak: – Dziewczyny pokazały charakter, ducha walki i umiejętności

Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Na naszych oczach dzieją się wielkie rzeczy w polskim, kobiecym hokeju na trawie. Najpierw reprezentacja Polski została halowym mistrzem świata i… na tym nie koniec sukcesów. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny, jako pierwsza polska kobieca drużyna w historii, wywalczyła awans do EuroHockey Indoor Club Cup! najwyższej dywizji Klubowego Pucharu Europy. Na dodatek liderka brzezinianek- Monika Chmiel – trzeci rok z rzędu została uznana z najlepszą zawodniczkę turnieju.

Barw KS Hokej Start broniły: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Zuzanna Rubacha, Anastazja Szot, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Dziyana Varanovich, Patrycja Kalczyńska, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Marzena Koza, Kinga Owczarek. Trenerka Małgorzata Polewczak, Kierownik: Tomasz Chmiel.

Małgorzata Polewczak Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Mówi trenerka brzezinianek – Małgorzata Polewczak: – Nie będę tego kryć: jestem szczęśliwa i duma z postawy moich dziewczyn. Pokazały charakter, ducha walki i umiejętności. Z takimi zawodniczkami po prostu chce się pracować.

– O awans nie było łatwo.

– To prawda, pomógł nam w awansie bardzo dobry wynik Angielek, ale przecież same też zapracowałyśmy sobie mocno na ten sukces, choćby remisując z Railway Union HC 3:3 i będąc bardzo bliskie zwycięstwa w tym spotkaniu. Na dodatek uraz mięśnia liderki – Moniki Chmiel sprawił, że w końcówce turnieju dziewczyny musiały sobie radzić bez niej. To było znaczące osłabienie naszej drużyny. Miałyśmy jeszcze jedną wielką satysfakcję.

Jaką?

– Rywalki z zazdrością patrzyły, jak ładnie byłyśmy ubrane!

– Wywalczyłyście awans, ale w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzyń zagra Swarek Swarzędz.

– I bardzo dobrze. Dziewczyny ze Swarzędza wywalczyły halowe mistrzostwo Polski i zasłużyły sobie na tę topową grę. Będę za nie mocno trzymać kciuki, a być może obejrzę ich grę na żywo, bo Swarzędz przymierza się do organizacji turnieju!

-Teraz przed wami walka w obronie mistrzowskiego tytułu na trawie. Po rundzie jesiennej jesteście liderkami tabeli.

– Na razie cały czas trenują dziewczyny, które nie grały w turnieju w Porto. Pozostałe wrócą do zajęć pod koniec lutego. Chcemy znów być najlepsze, ale rywalki nie zasypiają gruszek w popiele. Sądzę, że walka o tytuł na boisku będzie bardzo zacięta.

Mistrzostwo świata Polek i pierwszy w historii awans do Ligi Mistrzyń KS Hokej Start Brzeziny to wielkie wydarzenia w hokeju na trawie i polskim sporcie!

Fot. PZHT

Stała się rzecz wielka, wyjątkowa, która jednak przeszła trochę propagandowym bokiem. Także dlatego, że wielu ludzi zajmujących się sportem w mediach, na wyrost krzyczących o pozornych, nie do końca prawdziwych zwłaszcza futbolowych sukcesach, kompletnie nie miało pojęcia, co z tym fantem zrobić. Hokej na trawie na dodatek halowy, czym to się je? Polskie dziewczyny, po raz pierwszy w historii w sportach zespołowych, zdobyły tytuł mistrzyń świata, a potem poszły za ciosem!

Ci, którzy nie oglądali finałowego starcia w internecie, niech żałują i to bardzo. Na tle wielu, bardzo wielu futbolowych spotkań, w tym rozgrywanego w tym samym czasie meczu ekstraklasy, tu emocje sięgały zenitu. Było wszystko co najpiękniejsze w sporcie: niezwykła dramatyczna walka, świetna akcja, która przyniosła rozstrzygnięcie, niepewność do ostatniej sekundy i sensacyjny wynik: Polki pokonały Austriaczki 1:0, cieszyły się, jak szalone (i ja też!) ze zdobycia mistrzostwa.

Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Po jednym wielkim sukcesie przyszedł kolejny, tym razem klubowy. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny awansowała do najwyżej europejskiej klubowej dywizji. Na dodatek co trzeba podkreślić: po raz pierwszy w historii! To tak jakby nasza piłkarska drużyna zapewniła sobie grę w Lidze Mistrzów, co od wielu wielu lat polskim teamom się nie udaje.

Uważam, że te hokejowe sukcesy to są sprawy zdecydowanie większe niż kobiecy medal i awans. Pokazują rosnącą, ba dominującą rolę kobiet w polskim sporcie. Trzeba koniecznie i to jak najszybciej, zwiększyć wpływ pań na decyzje zapadające choćby w polskich związkach sportowych. One na pewno będą wiedziały, co zrobić z przyznanymi pieniędzmi, jak je skutecznie spożytkować. Pod ich czujnym okiem kasa na pewno się nie zmarnuje, nie przepadnie na gry i zabawy panów działaczy.

W hokeju na trawie kobiety osiągają największe sukcesy w historii dyscypliny. Logiczne by było, żeby to one miały wielki, może nawet decydujący, wpływ na funkcjonowanie Polskie Związku Hokeja na Trawie. A, kiedy już te oczywiste personalne reformy w PZHT nastąpią, za przykładem tego związku muszą pójść inni!

Wielkich sportowych emocji ciąg dalszy. Drużyna KS Hokej Start Brzeziny stanie w Porto do walki w Klubowym Pucharze Europy

Zdjęcia PZHT

Hokejowych emocji nie ma końca. Polki zostały mistrzyniami świata, a teraz czas na klubową drużynę. Już w środę, w dalekim, pięknym Porto, pojawią się zawodniczki drużyny KS Hokej Start Brzeziny, żeby od piątku walczyć w Klubowym Pucharze Europy. Rywalkami brzezinianek w EuroHockey Indoor Club Trophy w Porto w fazie grupowej będą: 14.02.2025 – godz. 12.10 – HC Rotweiss Wettingen, godz. 19:30 – Grupo Desportivo do Viso, 15.02.2025 – godz. 11.40 – Railway Union HC.

Trenerka Małgorzata Polewczak: – Sukces trzech naszych muszkieterek – Anny Gabary, Monik Chmiel i Magdaleny Pabiniak – które broniły barw złotej polskiej drużyny w mistrzostwach świata, mocno podbudował pozostałe moje podopieczne. Zobaczyły na własne oczy, że dzięki umiejętnościom, ale i wielkiej ambicji i waleczności, można góry przenosić.

– Jaki jest pani zespół?

– To zgrany, dobrze rozumiejący się kolektyw. Atmosfera jest super, bez zarzutu. Ostatnio mocno pracowałyśmy nad przygotowaniem fizycznym. Wierzę, że jesteśmy gotowe do walki.

– O jaki cel?

Awans do wyższej dywizji. Wywalczą go dwa najlepsze zespoły. W ostatnich zmaganiach przegrałyśmy drugie miejsce gorszą różnicą bramek. Teraz chcemy zrobić wszystko, żeby było inaczej. Wierzę, że nam się uda. Lecimy dzień wcześniej, bo chciałabym, żeby dziewczyny miały czas nie tylko na treningi i grę, ale też na zwiedzenie Porto, bo zdaniem wielu, którzy tam byli, to piękne, magiczne miasto.

Złote medalistki halowych mistrzostw świata – od lewej: Monika Chmiel, Anna Gabara, Magdalena Pabiniak

Barw KS Hokej Start będą bronić: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Zuzanna Rubacha, Anastazja Szot, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Dziyana Varanovich, Patrycja Kalczyńska, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Marzena Koza, Kinga Owczarek. Trenerka Małgorzata Polewczak, Kierownik: Tomasz Chmiel.

Przed srebrnymi medalistkami halowych mistrzostw Polski – KS Hokej Start Brzeziny – kolejne, wielkie sportowe wyzwania!

Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Drużyna KS Hokej Start Brzeziny zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw Polski, przegrywając decydujący mecz z UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:4 i zdobyły srebrny medal.

Rywalki po 10 minutach prowadziły 2:0. Po minucie kontaktowego gola szybko strzeliła Magdalena Pabiniak. Niestety, kolejne bramki strzelały rywalki. Brzezinianki nie poddały się. Walczyły, ale gol Moniki Chmiel to było za mało.

Barw KS Hokej Start broniły: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Zuzanna Rubacha, Anastazja Szot, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Patrycja Kalczyńska, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Marzena Koza, Kinga Owczarek Dziyana Varanovich.

– Dlaczego nie udało się obronić złota?

Trenerka Małgorzata Polewczak: – Niestety, cały sezon miałyśmy pod górkę, nie mogąc się solidnie przygotować i mieć najsilniejszy skład. Dziewczyny oddawały serce, ale oprócz rywalek musiały się zmagać z dolegliwościami, które dopadały je w trakcie rozgrywek lub w czasie finałowego turnieju. Prawda jest taka, że moje czołowe zawodniczki: Monika Chmiel, Magda Pabiniak, Zuzia Rubacha, Karolina Grochowalska nie były, bo po prostu być nie mogły, w optymalnej dyspozycji.

Sukces Swarka to niespodzianka?

Drużyna ze Swarzędza cały czas idzie do przodu. Ma znakomite warunki, zaplecze w szkole, są trenerzy, są pieniądze, jest dobre szkolenie. Takim sukces musiał nadejść i nadszedł.

Pani podopieczne nie czuły się rozczarowane srebrem?

Medal to zawsze medal, ma swoją wielką wartość. Jest motywacja do pracy, żeby za rok znów być najlepszym. Jesienią nareszcie będziemy miały w Brzezinach pełnowymiarową halę, gdzie będziemy mogły solidne trenować i gdzie pewnie zorganizujemy przynajmniej jeden z mistrzowskich turniejów.

Hokeistki nie mają wolnego.

Trzy moje podopieczne biorą udział w halowych mistrzostwach świata. Są to: Magdalena Pabiniak, Anna Gabara i Monika Chmiel. A potem drużynę KS Hokej Start Brzeziny czeka kolejne wielkie sportowe wyzwanie. 14 lutego w Porto zaczyna się Klubowy Puchar Europy z naszym udziałem. Zrobimy wszystko, żeby być jak najlepiej przygotowanymi do tej prestiżowej imprezy.

KS Hokej Start Brzeziny. Dziewczyny nie lubią tej poznańskiej hali, ale mają takie umiejętności, że stać je na obronę mistrzowskiego tytułu!

Mistrzowska drużyna z 2024 roku Fot. KS Hokej Start Brzeziny

W niedzielę drużyna KS Hokej Start Brzeziny staje do obrony halowego mistrzostwa Polski w sezonie 2024/25. Turniej finałowy odbędzie się na AWF w Poznaniu. W samo południe w pierwszym półfinale KS Hokej Start zmierzy się z drugą drużyną AZS Politechnika Poznańska. Godz. 13.15: drugi półfinał: UKS SP5 Swarek Swarzędz – AZS Politechnika Poznańska, godz. 16.30 mecz o 3. miejsce, godz. 18 – wielki finał.

Zmagania eliminacyjne (po trzech turniejach) brzezinianki skończyły na pierwszym miejscu, choć w ostatnim meczu przegrały ze Swarkiem 2:4. – Grałyśmy w tym turnieju na przetrwanie – mówi trenerka Małgorzata Polewczak. – Nie mogły wystąpić dwie zawodniczki pierwszej piątki Magda Pabiniak i Karolina Grochowalska. Cel osiągnełyśmy, kończąc fazę eliminacyjną na pierwszym miejscu.

Teraz przed nami finał i po raz pierwszy w tych zmaganiach wystąpimy w najsilniejszym składzie. Mecz półfinałowy z AZS II nie będzie łatwy. To nieobliczalna, trudna drużyna, która ostatnio dała sobie spokojnie radę z pierwszą ekipą poznanianek.

Prawda jest też taka, że moje dziewczyny nie lubią grać w tej hali.

– Dlaczego?

– Jest ciasna, wąska, przytłaczająca. Trudno na niej o dobrą rozgrzewkę. Ale to żadna wymówka. Mam zawodniczki, które po prostu stać na obronę mistrzowskiego tytułu.

Barw KS Hokej Start Brzeziny będą bronić: Anna Gabara, Justyna Ferdzyn, Karolina Grochowalska, Zuzanna Rubacha, Anastazja Szot, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Dziyana Varanovich, Patrycja Kalczyńska, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Marzena Koza, Kinga Owczarek.

W sobotę o halowe medale będą walczyć juniorki. O godz. 12 KS Hokej Start Brzeziny zmierzy się z UKS SP5 Swarek Swarzędz, a o godz. 15.45 z AZS Politechniką Poznańską.

Osłabiony KS Hokej Start Brzeziny będzie walczył w trzecim turnieju o halowe mistrzostwo Polski. Trenerka Małgorzata Polewczak: – Nigdy nie składamy broni!

Fot.Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Udanie zaczął się rok 2025 dla hokeistek na trawie. Reprezentacja K 21 zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Barw Polski broniły trzy zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny: Anastazja Szot, Justyna Ferdzyn i Oliwia Krychniak.

Przypomnijmy zeszłoroczne sukcesy kadry kobiet: brąz Mistrzostw Świata w hokeju 5-osobowym (Muscat), srebro Halowych Mistrzostw Europy (Berlin), złoto Mistrzostw Europy w hokeju 5-osobowym (Wałcz), kwalifikacja do Mistrzostw Europy II dywizji w 2025 roku, awans na Halowe Mistrzostwa Świata 2025.

Fot. KS Hokej Start

Teraz wracamy do klubowej rywalizacji. Dwa turnieje decydujące o tytule halowego mistrza Polski zostaną rozegrane w Poznaniu.

Trzeci turnieju już 19 stycznia:

godz. 12.30 AZS Politechnika Poznańska II – UKS SP 5 Swarek Swarzędz
13.45 KS Hokej-Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska I
15 AZS Politechnika Poznańska I – AZS Politechnika Poznańska II
16.15 UKS SP 5 Swarek Swarzędz – KS Hokej-Start Brzeziny

Tabela hokejowych, halowych rozgrywek wygląda tak: 1. KS Hokej Start Brzeziny – 4 meczów, 8 punktów, bramki 9-3, 2. AZS Politechnika Poznańska I – 4 – 7 – 9-6, 3. UKS SP5 Swarek Swarzędz: 4 – 7- 9-6, 4. AZS Politechnika Poznańska II – 4- 1- 6-13.

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Trenerka KS Hokej Start – Małgorzata Polewczak: – Niedzielny turniej zdecyduje o tym, kto z kim zagra w play – off. Stawka jest wyrównana. Nawet zespół AZS II grając chaotycznie, ale zdecydowanie, z wielką determinacją, potrafi być bardzo groźny.

Niestety zagramy w Poznaniu bez kontuzjowanej Magdaleny Pabiniak. Nie wiem w jakiej dyspozycji będzie po wyleczeniu urazu (złamany palec) Zuzanna Rubacha. Przeziębiona jest Oliwia Krychniak. To trzy niezwykle ważne zawodniczki naszej drużyny. Oj, nie będzie nam w niedzielę łatwo, ale jak zwykle powalczymy o zwycięstwa. Nigdy nie składamy broni.

Walka z przeziębieniami trudniejsza niż z rywalkami na parkiecie. W jakim składzie zagra w Poznaniu drużyna KS Hokej Start Brzeziny?

Mistrzynie Polski z Brzezin Fot. archiwum KS Hokej Start Brzeziny

Skończył się sezon na trawie, zaczął halowy. Drużyny walczące o mistrzostwo Polski mają za sobą pierwszy turniej. Obrończynie tytułu, zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny, pokonały AZS Politechnika Poznańska II 3:1. Bramki: Dziyana Varanovich 2, Magdalena Pabiniak. W starciu z pierwszym zespołem AZS brzezinianki zremisowały 1:1. Bramka: Monika Chmiel. W pozostałych spotkaniach: AZS Politechnika Poznańska I – UKS SP 5 Swarek Swarzędz 2:4, AZS Politechnika Poznańska II – UKS SP 5 Swarek Swarzędz 4:4.

Trenerka brzezinianek – Małgorzata Polewczak: -Moje dziewczyny musiały się przestawić na grę na dużej hali, a to nie dzieje się ot tak nagle i po prostu. Mecze pokazały, że na obecnym etapie spotkania są zacięte, o czym świadczy nasz mecz z AZS, ale też pojedynek Swarka z AZS II. Faworytki zdołały doprowadzić do wyrównania w ostatnich fragmentach meczu.

15 grudnia też w Poznaniu:

12.00 2-4 AZS Politechnika Poznańska I – AZS Politechnika Poznańska II
13.15 3-1 UKS SP 5 Swarek Swarzędz – KS Hokej-Start Brzeziny
14.30 1-4 KS Hokej-Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska II
15.45 2-3 AZS Politechnika Poznańska I – UKS SP 5 Swarek Swarzędz

Małgorzata Polewczak: Na razie najważniejsze jest, żebyśmy grały coraz lepiej. Nie będzie to łatwe, bo cały czas walczymy z przeziębieniami. Nie wiem, w jakim składzie pojedziemy do Poznania. Wykluczony jest udział Oliwii Krychniak. Pod znakiem zapytania stoi występ Dziyany Varanovich, nie trenowała Anastazja Szot. Może wróci do składu po chorobie Marzena Koza. Niewiadomych jest wiele. Zobaczymy, jak to wpłynie na naszą postawę w turnieju.

Drużyna KS Hokej Start Brzeziny musiała walczyć, ważne że skutecznie, z przeziębieniem i… betonowym, dziurawym boiskiem

Fot. Marek Młynarczyk, autor bloga www.obiektywnasport.pl

Sześć zdobytych punktów. 14 strzelonych bramek, zero straconych. W tej sytuacji mówienie o znakomitym sportowym weekendzie KS Hokej Start Brzeziny nie jest przesadą. Juniorki pokonały Orlęta Sosnowiec 12:0. Są na czele tabeli razem z AZS Politechniką Poznańską. Seniorki wygrały 2:0 (bramki: Dziyana Varanovich, Oliwia Kucharska) w Poznaniu z drugim zespołem AZS. Pierwszy team poznanianek przegrał ze Swarkiem 0:1. KS Hokej Start jest liderem.

Seniorki zagrają dwa mecze pierwszą drużyną AZS. Pierwsze w Poznaniu w piątek przy sztucznym świetle o godz. 19.15, drugie w niedzielę w Brzezinach o godz. 14. Te pojedynki zakończą zmagania w rundzie jesiennej.

– Nie martwi pani fakt, że zagracie w Poznaniu przy sztucznym świetle?

Trenerka Małgorzata Polewczak: To nie jest wielki problemem. Prawdziwym jest to, że musimy grać na betonowym boisku pełnym dziur i nierówności. Po ostatnim spotkaniu z drugim teamem AZS moje podopieczne bolały nogi i plecy. Grać na takim boisku, to jest prawdziwe sportowe wyzwanie.

Na dodatek nie pomagała nam pogoda. Było zimno, padał deszcz. Wiele dziewczyn walczyło z przeziębieniem. Nie wiem, w jakim składzie teraz zagramy. Ma nam pomóc w bramce Anna Gabara. Wierzę, że nasz młody team sobie poradzi.

W sobotę o gody. 14 juniorki KS Hokej Start zmierzą się w Brzezinach ze Swarkiem Swarzędz.

Małgorzata Polewczak: Dziewczyny zrobiły sobie trening strzelecki przed bardzo trudnym pojedynkiem. Przeciwnik będzie bardzo wymagający, zatem spodziewam się zaciętego, wyrównanego, wymagającego spotkania.

Po efektownym zwycięstwie mistrzynie Polski – KS Hokej Start Brzeziny – są liderkami tabeli!

Drużyna seniorek po zwycięstwie 7:1 Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Na razie trenerka Małgorzata Polewczak nie może narzekać. Jej podopieczne wygrały drugi ligowy mecz i są liderkami tabeli z punktem przewagi (to niespodzianka) nad Swarkiem Swarzędz, który okazał się lepszy od wicemistrzyń Polski – AZS Politechnika Poznańska i ma… rozegrany jeden mecz więcej od brzezinianek.

Wróćmy do ostatnich wydarzeń: Drugi ligowy mecz i drugie zwycięstwo mistrzyń Polski KS Hokej Start Brzeziny, które pokonały AZS Politechnikę Poznańską II 7:1.

Pierwszego gola już w pierwszej minucie strzeliła Dziyana Varanovich(autorka dwóch bramek). Obok niej gole zdobywały: Zuzanna Rubacha – 2, Malwina Górecka, Magdalena Pabiniak – 2

KS Hokej Start Brzeziny: Justyna Ferdzyn, Kinga Owczarek, Emilia Sikora, Oliwia Krychniak, Oliwia Kucharska, Natalia Kucharska, Patrycja Kalczyńska, Zuzanna Kornecka, Malwina Górecka, Marzena Koza,. Zuzanna Rubacha, Anastazja Szot, Magdalena Pabiniak, Monika Chmiel, Dziyana Varanovich.

– Nie było bramkarki Anny Gabary. Dlaczego?

Małgorzata Polewczak: – Ma dużo pozasportowych zajęć. Wróci na mecze z pierwszą drużyną AZS.

Na razie KS Hokej Start Brzeziny czeka rewanżowe wyjazdowe spotkanie z AZS II Politechnika Poznańska w niedzielę o godz. 11. Juniorki w niedzielę też o godz. 11 podejmą w Brzezinach UKS Orlęta Sosnowiec.

Następny tydzień zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Seniorki zagrają dwa mecze z pierwszą drużyną AZS. Pierwsze w Poznaniu w piątek przy sztucznym świetle o godz. 19.15, drugie w niedzielę w Brzezinach o godz. 14.

W sobotę juniorki zmierzą się ze Swarkiem Swarzędz. W ostatnim meczu: KS Hokej Start – AZS Politechnika Poznańska 1:1, karne 2-4. Obie drużyny na czele tabeli z 7 zdobytymi punktami.

Brązowe medalistki z Brzeziny Fot. KS Hokej Start Brzeziny

Brązowy medal w zmaganiach o tytuł mistrzyń Polski wywalczyły młodziczki KS Hokej Start. Brzezinianki grały w składzie: Paulina Dziedzic, Amelia Pawłowicz, Amelia Baczyńska, Maja Bartczak, Wiktoria Kowalska, Zuzanna Reszka, Lena Łapka, Ewa Adamus, Magdalena Łukasik, Amelia Białobrzeska, Nikola Gradowska. Gratulacje.

KS Hokej Start Brzeziny. Sukces goni sukces. Są złote medale mistrzostw Polski. Teraz jest srebrny krążek w reprezentacji Polski w Igrzyskach Europejskich

Piękna chwilo trwaj i trwaj. Nie ma cienia wątpliwości, że Brzeziny sąstolicą kobiecego hokeja na trawie. Prowadzona przez trenerkę Małgorzatę Polewczak najpierw zdobyła tytuł halowych mistrzyń Polski, potem wygrała turniej Pucharu Europy.

To było dziewczynom z Brzezin mało, za mało…Latem drużyna seniorek po raz siedemnasty zdobyła tytuł mistrzyń Polski, pokonując w decydującym meczu AZS Politechnikę Poznańską w rzutach karnych. Potem te dwie drużyny walczyły też o złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. I co? KS Hokej Start Brzeziny znów był górą. Pokonał AZS 1:0. Dziewczyny z Brzezin okazały się najlepsze.

Nadszedł czas na zmagania w biało – czerwonych barwach.

Zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny (Anna Gabara, Magdalena Pabiniak, Monika Polewczak, Paula Sławińska), brały udział w EuroHockey 5s Championship Women. I jest sukces. Nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal Igrzysk Europejskich. I jest od razu nagroda. Trzy najlepsze ekipy EuroHockey 5s Championship Women wezmą udział w 2024 Hockey5s World Cup, które rozpoczną się 24 stycznia 2024 roku w mieście Muscat w Omanie. Dziewczyny czeka fantastyczna egzotyczna sportowa przygoda!

Przypomnijmy w jaki sposób nasz team wywalczył srebro. Na dobry początek pokonał Gruzję 21:1 (bramki brzezinianek: 5 Sławińska, 3 Pabiniak 1 Polewczak). Potem wygrał ze Szwajcarią 5:2 (Polewczak, Sławińska), 7:1 z Walią (po jednym golu Pabiniak, Polewczak, Sławińska), 6:2 z Turcją (2 Polewczak, Pabiniak). W półfinale Polki okazały się lepsze od Ukrainek, zwyciężając 3:2 (Pabiniak). W grze o złoty medal lepsze okazały się Holenderki, które wygrały 7:3 (2 Polewczak). Jak na to nie patrzeć jest międzynarodowy sukces. Dziewczyny, tylko tak dalej!

Zdjęcia ze strony KS Hokej Start Brzeziny na Facebooku

« Older posts Newer posts »

© 2026 Ryżową Szczotką

Theme by Anders NorenUp ↑