Stadion ŁKS im. Władysława Króla, przez długie, długie lata niechciany przez władze miasta, jest nowoczesnym obiektem, którym my łodzianie możemy się chwalić. Teraz znalazł się w prestiżowym gronie 36 stadionów nominowanych do nagrody „Stadium of the Year” w plebiscycie organizowanym przez dwujęzyczną (polską i angielską) redakcję stadiony.net – podaje lodzkisport.pl. Na liście jest też drugi polski obiekt stadion w Szczecinie im. Floriana Krygiera. W zeszłym roku zwycięzcą został  Estadio El Sadar w Osasunie.

Można głosować za pośrednictwem mediów społecznościowych portalu (Facebook, Twitter, Instagram) lub za pomocąmaila content@stadiony.net. Swoje propozycje można zgłaszać do końca stycznia. Następnie rozpocznie się otwarte głosowanie, które potrwa miesiąc – od 15 lutego do 15 marca.

Opis na stronie lkslodz.pl: Stadion Miejski im. Władysława Króla, czyli sportowy dom Łódzkiego Klubu Sportowego, znajduje się przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie w przeszłości stał stary obiekt i jest jednym z kluczowych elementów unikalnego w skali kraju kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który oprócz stadionu Króla składają się dwie hale sportowo-widowiskowe, ZOO wraz z Orientarium, Akademia ŁKS, Park na Zdrowiu i Ogród Botaniczny.

Stadion ŁKS został wybudowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich zakończył się wiosną 2015 roku. Do użytku oddano wtedy trybunę zachodnią, której koszt wyniósł 94 mln zł brutto i która została wyposażona w 5700 miejsc siedzących, w tym 384 miejsca super VIP i 572 VIP.

Wewnątrz trybuny znajdują się doskonale wyposażone szatnie dla piłkarzy, pokoje dla trenerów, sala konferencyjna, biura (w tym te zajmowane przez ŁKS Łódź S.A.), a oprócz tego także m.in. sala treningowa o powierzchni 200 m kw, pokoje dla sędziów i delegatów, strefa pracy mediów, pomieszczenie do masażu i sala fitness. W trybunie zachodniej stadionu powstało 18 doskonale wyposażonych lóż VIP oraz loża prezydencka, a efektowny skybox opatrzono historycznymi pamiątkami ukazującymi dzieje najstarszego łódzkiego klubu.

Jesienią 2019 roku rozpoczął się drugi etap budowy stadionu, w ramach którego wykonawca czyli firma Mirbud wybudowała trybuny północną, wschodnią i południową. Koszt zakończonej wiosną 2022 roku inwestycji miejskiej wyniósł 129 mln zł brutto. W trybunie północnej znajdują się powierzchnia biurowa, w dwóch pozostałych planowane jest otwarcie sklepów, punktów usługowych, restauracji i muzeum Łódzkiego Klubu Sportowego. Obiekt jest wyposażony w oświetlenie LED znajdujące się na dachu stadionu, a także dwa telebimy. Pojemność stadionu wynosi 18 029 widzów, więc jest to obecnie największy stadion piłkarski w regionie.

Kartka z historii. W 1922 roku z inicjatywy m.in. pierwszego prezydenta Łodzi – Aleksego Rżewskiego, podjęto decyzję o budowie Parku Sportowego dla ŁKS. w którego skład miał wchodzić także stadion; jego budowa trwała do 1924, rok później posiano na głównej płycie boiska trawę. W 1969 wybudowano trybunę, pod którą umieszczono halę o pojemności 1 tys. osób. Rok później na stadionie zainstalowane zostało sztuczne oświetlenie.